Реферат «Характеристика кон’юнктури інвестиційного ринку України», 2009 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 16.11.2009 20:38 · від Альона · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Інвестиційний ринок та його інфраструктура 2.Поняття кон’юнктури інвестиційного ринку і методи її дослідження 3.Характеристика кон’юнктури інвестиційного ринку України Висновки Використана література

Висновок

Інвестиційний ринок — це економічна категорія, що являє собою збалансованість попиту та пропозиції на інвестиції. Інвестиційний ринок формує суб’єкт — інвестор, тобто господарюючий суб’єкт, в якого виникає попит на інвестиції та інвестиційні товари.

Інвестиційний ринок — це система, що включає:

- суб’єктів (інвесторів, підрядників, замовників, проектні і науково-дослідні організації та ін.);

- об’єктів (матеріальні і нематеріальні, права, ліцензії, патенти, ноу-хау та ін.);

- інфраструктуру ринку (банки, біржі, пенсійні фонди, страхові компанії, інвестиційні фонди, інженерно-консультаційні фірми, суд, арбітраж та ін.);

- ринковий механізм;

- контроль з боку держави за дією ринкового механізму.

Кон'юнктура інвестиційного ринку є формою прояву системи чинників (умов), що характеризують стан попиту, пропозиції, цін і конкуренції на ринку в цілому, окремих його видах і сегментах.

Для інвестиційного ринку України в цілому і окремих його рівнів характерний підйом кон’юнктури – підвищення активності ринкових процесів в зв’язку з пожвавленням економіки в цілому. Характеризується зростанням попиту на об’єкти інвестування, підвищенням рівня цін на них, розвитком конкуренції серед інвестиційних посередників;

Основними елементами інвестиційної інфраструктури, зокрема, є 198 банків, близько 1100 інвестиційних фондів, з яких 76% - венчурні, 2018 небанківських фінансових установ (страхових компаній, кредитних спілок, лізингових компаній) тощо. Також на ринку інвестицій функціонують 10 фондових бірж та їхніх філій, одна валютна біржа, три депозитарії другого рівня, 794 торговці цінними паперами тощо.

За даними Державного комітету статистики України, за 2008 рік в Україні було освоєно 272,1 млрд. грн капітальних інвестицій, з яких 85,7% - це інвестиції в основний капітал (233,1 млрд. грн). Витрати, пов'язані з поліпшенням об'єктів власності (капітальний ремонт), упродовж 2008 року склали 27,5 млрд. грн, або 10,1% від загального обсягу. Обсяги інвестицій у основний капітал за 2008 рік зросли проти 2007 року на 23,6%.

У структурі інвестицій в основний капітал найбільшу частку займають інвестиції в промисловість (32,9%), зокрема переробну (21,0%), операції з нерухомим майном, оренду, інжиніринг та надання послуг підприємцям (21,0%).

Обсяги прямих іноземних інвестицій, що надійшли в економіку країни у 2008 році, становили 6,2 млрд. дол. США, а їхній загальний обсяг станом на 1 січня 2009 року досягнув 35,7 млрд. дол. США.

Прямі інвестиції з України здійснено до 51 країни світу, переважна їхня частка спрямована до Кіпру, Російської Федерації, Польщі. Українськими резидентами за станом на 01.07.09 здійснено прямих інвестицій за кордон на суму 6226,8 млн. дол. США, у 2008 році – 6198,6 млн. дол. США, у 2007 році – 6196,1 млн. дол. США і у 2006 році – 221,5 млн. дол. США. Тобто, з кожним роком обсяги прямих інвестицій за кордон збільшуються.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?