Курсова робота «Система регулювання міжнародної торгівлі», 2009 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 14.11.2009 14:39 · від Оленка · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Зміст 4ст. Вступ 5ст. Розділ 1.Теоретичні основи системи регулювання міжнародної торгівлі 8ст. 1.1. Рівні регулювання міжнародної торгівлі 8ст. 1.2. Адміністративні методи регулювання зовнішньої торгівлі 26ст. 1.3. Економічні методи регулювання міжнародної торгівлі 28ст. Розділ 2.Участь України у міжнародних торгівельних відносинах 30ст. 2.1. Особливості функціонування єдиного митного тарифу України 30ст. 2.2. Використання нетарифних інструментів в зовнішній торгівлі України 34ст. 2.3. Система регулювання ЗЕД Укріїни 36ст. Висновки 45ст. Список використаної літератури 47ст.

Висновок

Україна вже майже 18 років існує як незалежна держава. Однак єдина обгрунтована програма соціально-економічного розвитку країни, яка б сфокусувала увагу на пріоритетних напрямках міжнародної торгівлі і тим самим стимулювала використання ринкових переваг вітчизняного виробництва досі не розроблена. Це негативно впливає на розвиток міжнародних комерційних зв'язків українських підприємств, стирає межі між політичними й маркетинговими факторами міжнародного співробітництва. Держава поки що незмогла створити умови для підвищення конкурентоспроможності національного бізнесу. Українським експортерам дуже непросто конкурувати на зовнішніх ринках в умовах невизначеності щодо прав власності і правил ведення бізнесу.

Для того щоб прискорити процес економічного самовизначення, застосування дійсно маркетингових інструментів і підходів, що притаманних світовому ринку,необхідно:

1)визначитися з галузевими приорітетами експортної діяльності і надавати дійову державну підтримку саме тим українським підприємствам, чиї товари мають перспективи на світовому ринку;

2)конкретизувати і значно скоротити перелік країн та регіонів, які можуть претендувати на роль стратегічних партнерів України; підприємства повинні зосередити експортні зусилля на найбільш перспективних географічних напрямках.

Для успішного просування України на міжнародні ринки необхідне суттєве коригування зовнішньоторговельної політики за такими стратегічними напрямками:

1)розвивати експортний потенціал держави в рамках міжнародної спеціалізації, яка б органічно поєднувалася з вигідними для України напрямками структурних трансформацій в економіці;

2)дотримуватися балансу між внутрішнім і зовнішнім попитом на українські товари й послуги;

3)створювати конкурентоспроможні транснаціональні корпорації;

4)освоювати стратегії глобального маркетингу, технології реалізації великих міжнародних коопераційних проектів.

5)забезпечити збалансованість експорту й імпорту, торговельних і поточних платіжних балансів України.

Таким чином, Україна поступово займе гідне місце у світовому економічному просторі, виступив не як сировинний придаток розвинутих країн, а як країна зі самостійною сучасної економікою, яка ефективно використовує свій науково-технічній потенціал та придбаний досвід управлінської, зокрема - маркетингової, діяльності.

На сьогодні Україна повинна активніше виявляти свої можливості в економічному відношенні. Як показує світовий досвід, зайняти гідне місце на світовому ринку можливо.Для цього необхідно виробляти таку продукцію, яка користується попитом на ринку, але дешевшу, ніж у інших.Також слід створювати нові, високотехнічні і високоякісні товари, що випереджають попит.

В сучасних умовах Україна повинна розвивати нову модель торговельно-економічних відносин, в основі яких лежить єдність виробництва, експорта та імпорта в процесі кругообігу і обігу капіталу, розширеного самовиробництва.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?