Курсова робота «Організаційно - економічний механізм стандартизації продукції вітчизняних підприємств в системі підвищення її конкурентоспроможності на світових товарних ринках.», 2008 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 12.11.2009 17:27 · від saviola · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3-4 РОЗДІЛ I.Теоретичні аспекти стандартизації продукції в системі її конкурентоздатності 1.1. Історія виникнення та розвитку стандартизації продукції підприємств. 5-8 1.2. Еволюція поглядів вітчизняних та зарубіжних вчених у дослідженні проблеми щодо стандартизації продукції. 9-10 1.3. Суть та характерні риси стандартизації та сертифікації продукції. 11-19 Висновки до 1 розділу 19-20 РОЗДІЛ II. Аналіз стандартизації продукції вітчизняних підприємств. 2.1. Зарубіжний досвід використання якості продукції як основи стандартизації. 21-29 2.2. Стандартизація продукції вітчизняних підприємств. 30-38 2.3. Cтандартизація продукції будівельних матеріалів. 39-43 Висновки до 2 розділу 43-44 РОЗДІЛ III.Конкурентноспроможність вітчизняних підприємств. Проблеми і перспективи розвитку українських підприємств. 3.1. Організаційно-економічний механізм національної системи стандартизації. 45-51 3.2. Конкурентноспроможність cтандартизації продукції вітчизняних підприємств на світових ринках та умови її покращення. 52-63 3.3. Шляхи підвищення якості конкурентоспроможності стандартизації вітчизняної продукції. 64-75 Висновки до 3 розділу 75-76 Висновок 77-78 Список використаних джерел 79-80

Висновок

Серед безлічі завдань, що слід вирішити Україні при виході з економічної кризи, центральне місце займають стабілізація і збільшення виробництва, нормалізація товарно-грошових відносин та встановлення державних стандарті з метою покращення якості продукції. Шляхи стабілізації і зростання ефективності економіки нашої країни полягають у її переході до нового стану, створення нової бази продукції та корінних змінах матеріальних і соціальних умов життя.

Успіх нашого, та інших підприємств буде залежати від Державної політики. Основним завданням держави має бути створення такого економічного, політичного та правового середовища, інституційної інфраструктури, які б стримували перспективні конкурентоспроможні товари, запровадивши такі стандарти в яких потребує наша держава. Для покращення конкурентоспроможності потрібно: перейти до нової моделі розвитку економіки, створити ефективну експортно-імпортної стратегію, політику таможні, валютно-фінансову, та інших, які б враховували національні інтереси та інтереси виробників та створити стандарти які б підлягали б міжнародним.

Світовим досвідом економічного розвитку країн доведено, що головна його рушійна сила – ринок, де здійснюється вільна конкуренція. У ринкових господарствах вільна конкуренція веде до пріоритету якості продукції, тому що насиченість розвинутого ринку примушує виробників пропонувати товари високої якості, якої могла б задовільними світові стандарти. Сліпе копіювання стандартів розвинутих країн світу ні до чого доброго не призведе. Потрібно розробити нові системи стандартів, які б призвели до поліпшення якості виробленої продукції.

Шляхами щодо підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції йде через удосконалення або створення нової національної системи стандартизації. З метою:

- вдосконалення нормативно-правової бази розвитку конкурентного середовища, недопущення проявів монополізму на внутрішньому ринку і створення рівних умов для конкуруючих суб’єктів.

-розвитоку вимогливого попиту на продукцію і послуги шляхом введення прогресивних стандартів якості, розширення правової бази споживчих товариств, поширення достовірної інформації про товари та послуги;

-стимулювання підприємства до проведення глобальної стратегії щодо перспектив розвитку, підвищення ефективності, конкурентоспроможності та розширення експортупостійний розвиток і вдосконалення інфраструктури - транспорту, телекомунікацій, зв’язку, освіти, охорони здоров’я і науки;

-проведення узгодженої структурної політики між країнами СНД щодо розвитку конкурентоспроможності підприємств і забезпечення рівних умов конкуренції.

І доки Держстандарт України не візьме під контроль ціну на стандартизацію та сертифікацію продукції, тобто не зробить її доступною для кожного виробничого підприємства, то все більше буде виникати підприємств які хотіли б бути легальними, але за даними витратами на сертифікацію своєї продукції – змушені іти в “тінь”.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?