Курсова робота «Латентна злочинність», 2004 рік

З предмету Право · додано 12.11.2009 14:32 · від TATIANA · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3-4 1. Поняття латентної злочинності, її види 5-12 2. Причини латентної злочинності 13-16 3. Методи дослідження латентної злочинності 17-19 Висновки 20-21 Список використаної літератури 22-23 Додатки Додаток А 24 Додаток Б 25 Додаток В 26

Висновок

Дослідження латентної злочинності, її видів, причин і методів дослідження, дає можливість зробити наступні висновки.

1. Латентна злочинність – це сукупність злочинів, які не ввійшли у процесі аналізу злочинності до статистичних даних через відсутність до певного моменту інформації про них. У науковій юридичній літературі розрізняють латентність чотирьох видів: природну, штучну, граничну та таку, яка здійснюється з наміром створити видимість кримінального благополуччя в районі, місті, області. Практика діяльності правоохоронних органів дає підстави виокремити три рівня латентності: низький; середній, високий.

2. Під причинами латентності злочинів необхідно розуміти сукупність обставин соціального, правового, особистого та іншого характеру, що перешкоджають виявленню, реєстрації й обліку злочинів, а також їх розкриттю, у тому числі й забезпеченню повноти та всебічності їх розкриття.

3. Фактори, які впливають на латентність злочинів, можна в певний спосіб класифікувати, якщо взяти за основу вивчення поведінки суб'яктів кримінально-правових відносин. Головними їх учасниками є суб'єкт злочину, потерпілий, особи, що причетні до злочину, і державні органи кримінального переслідування та правосуддя.

4. Методи і прийоми виявлення і вимірювання латентності злочинності умовно можна поділити на чотири групи: соціологічні, аналіз документів, економіко-правові та різні методи контролю за статистичним обліком злочинів.

5. На сучасному етапі високий рівень латентної злочинності спостерігається в системі економічних та податкових злочинів. Вирішення проблем попередження економічних та податкових злочинів, зниження їх кількості та потенціалу і механізмів латентності лежить, перш за все, в розробці методологічних основ пізнання, моніторингу й протидії феномена «тіньова економіка», на підґрунті чого можливо визначити й усунути макрорівневі чинники, що зумовлюють тінізацію суспільно-економічних відносин і сприяють зростанню латентної злочинності.

На мою думку, наявність латентної злочинності здатна викликати серйозні, далеко йдучі негативні наслідки. Вона створює в певному середовищі психологічну обстановку безкарності за суспільно небезпечні діяння, штовхає злочинців на вчинення все нових і нових злочинів; сприяє формуванню стійких злочинних груп; сприяє залученню неповнолітніх у злочинну діяльність; підприває принцип невідворотності покарання, знижує загальнопревентивне значення кримінального закону; погіршує моральний клімат у країні; порушує законність і правопорядок.

Шкода латентної злочинності полягає й у тому, що вона породжує у людей недовіру до працівників правоохоронної системи, тягне за собою низьку оцінку ефективності їх діяльності по захисту особистих інтересів і майнових прав громадян, негативно позначається на роботі самих органів кримінальної юстиції, сприяє криміналізації суспільства, формує широку базу для відтворення злочинності.

Існування прихованої злочинності спотворює уявлення про фактичний рівень і дійсну структуру злочинності, розмір моральних і матеріальних збитків, що заподіюють суспільству і його членам; ускладнює встановлення основних тенденцій в розвитку злочинності, виявлення факторів, які обумовлюють її, що в свою чергу позбавляє можливості складати глибокі короткострокові і довгострокові кримінологічні прогнози і програми боротьби зі злочинністю. Так, негативно позначається на розробці загальносоціальних і спеціально-кримінологічних заходів попередження злочинності і окремих її видів (груп), на вирішення питань про виділення достатніх коштів на утримання кримінальної юстиції.

Зниження латентної злочинності в межах допустимого є актуальною проблемою кримінологічної науки і кримінальної політики. Держава, не спроможна реагувати на «невидиму» злочинність, стає беззахисною перед нею.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?