Реферат «Філософія Г.С.Сковороди», 2009 рік

З предмету Філософія · додано 12.11.2009 14:05 · від TATIANA · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3-4 1. Шлях Григорія Савовича Сковороди у філософію 5-7 2. Філософіська система Сковороди 8-20 3. Зв'язок філософської спадщини Сковороди з сучасністю 21-24 Висновки 25-26 Список використаної літератури 27-28

Висновок

Дослідження теми «Філософія Г.С.Сковороди» дає можливість зробити наступні висновки.

Філософська спадщина Г. С. Сковороди багатогранна. Вона охоплює різноманітні аспекти людського життя: науку, релігію, культуру, мистецтво. Однозначно можна стверджувати про те, що всі грані спираються на загальний центральний стрижень, що розглядає проблему природи людини і її призначення. Цей стрижень включає і сам образ Сковороди, що підтвердив практикою життя силу свого учення.

Немає особливої потреби писати про те, що учення Сковороди виникло не на порожньому місці. Можна лише відзначити, що ще грецький філософ Сократ (470-399 до н.е.), на чиї вислови часто спирався Сковорода, вважав моральність – чесноту і знання – мудрість тотожними поняттями. Мандри Сковороди в образі «старця» також нагадують проповідування Сократом своїх ідей на вулицях і площах.

Значущість філософської спадщини Г.С. Сковороди в тому, що на його погляди можна спертися в наш непростий час, коли людина накликає на себе небезпеку результатами своєї ж праці, коли при збільшенні числа храмів зберігається зростання злочинності, коли праця людини втратила всяку привабливість, а життя стало безцільним (якщо воно не пов'язане з накопиченням капіталу) і незахищеним.

Багато перерахованих проблем може отримати розв'язку, якщо воскресити тему «спорідненої» праці, висловлену Сковородою майже 250 років тому. Незважаючи на те, що ця тема отримала розвиток в українській літературі, вона все ще чекає свого усвідомлення.

Творчість Сковороди справила великий вплив на формування філософської думки Росії, і це привело до того, що багато російських дослідників історії філософії «привласнили» собі Сковороду, називаючи його «родоначальником російської філософії». Але він був у першу чергу видатним мислителем України, мислителем, який вписав незгасаючу сторінку в драматичний літопис українського народу. І проти спроб зрусифікувати його є один простий, безсумнівний і ясний факт – Сковорода навчав в Україні, саме українців. Навчав свій народ на своїй землі. Дійсно, він став пророком, який своїм зором охопив частину або й ціле людство, але був нерозривно зв'язаний з душею свого народу. Старечими ногами, вимірюючи безмежні українські степи, від села до села, від хутора до хутора, він сповіщав свою правду людям, яким і присвятив до останку все своє життя. В цьому велич і повнота духу цього лицаря святої борні зі злом і темрявою.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?