Реферат «Прокурорський нагляд», 2007 рік

З предмету Право · додано 11.11.2009 12:38 · від Олександр · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Предмет та завдання нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство. 2. Повноваження прокурора по здійсненню нагляду за виконанням законів органами, які проводять оперативно–розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство. 3. Нагляд прокурора за законністю при прийомі, реєстрації, обліку і вирішенні заяв і повідомлень про злочини. 4. Повноваження прокурора в стадії порушення кримінальної справи. 5. Здійснення прокурорського нагляду за проведенням оперативно–розшукової діяльності. 6. Прокурор у стадії дізнання та досудового слідства. 7. Повноваження прокурора при затвердженні обвинувального висновку.

Висновок

Для виявлення порушень законів у діяльності органів які здійснюють дізнання та досудове слідство, прокурор використовує такі методи:

1. ознайомлення з матеріалами розслідування кримінальної справи;

2. участь у провадженні дізнання і досудового слідства.

3. розгляд скарг на дії слідчого та органу дізнання;

4. доручення керівниками органів досудового слідства та дізнання проведення у підвідомчих їм підрозділах перевірок;

5. участь у розгляді кримінальної справи в суді.

Участь прокурора у проведені дізнання та досудового слідства передбачає:

• його присутність при виконанні слідчим окремих важливих слідчих дій: огляді місця подій, потерпілого, обвинуваченого та ін.;

• його участь у проведенні слідчим окремих слідчих дій. При цьому прокурор може ставити питання особам, яких допитують, пред’являти речові докази, документи та брати участь у проведенні інших слідчих дій;

• особисте проведення окремих слідчих дій по справах, що знаходяться у провадженні слідчого.

Повноваження прокурора при затвердженні обвинувального висновку.

Конституція України визначає як одну із конституційних функцій прокуратури – підтримання державного обвинувачення у суді (ст.121 КУ). Ця функція знайшла своє закріплення в Законі „Про прокуратуру” (ст.5), а також у КПК України (ст. 264). Державним обвинуваченням прийнято називати сукупність дій прокурора з відстоювання перед судом висновку про винність підсудного. Характерно, що законодавець, говорячи про досудове слідство, застосовує термін „обвинувачення”, а термін „державне обвинувачення” вживається в тих випадках, коли йдеться про діяльність прокурора саме в суді.

Згідно зі ст. 264 КПК України участь прокурора в судовому засіданні є обов’язковою крім випадків розгляду справ про злочини, передбачені ст. 125 КК; ст. 126 КК і ст. 356 КК.

Таким чином, у стадії судового розгляду кримінальних справ участь прокурора в якості державного обвинувача є обов’язковою по всіх справах публічного та приватно-публічного обвинувачення. Прокурори мають забезпечити обов’язкове підтримання обвинувачення та участь у судовому розгляді всіх кримінальних справ, направлених прокурором до суду (п. 1.2 наказу Ген. прокурора України №3 гн від 30.03.2004).

У стадії судового розгляду, прокурор керуючись вимогами закону і своїми внутрішніми переконаннями, підтримує перед судом державне обвинувачення (ст. 264 КПК). Поряд з цим, прокурор може відмовитись від підтримання держ. обвинувачення, коли в результаті судового розгляду дійде до переконання, що дані судового слідства не підтверджують пред’явленого підсудному обвинувачення.

Прокурор зобов’язаний прийняти усіх передбачених законом заходів для постановлення судом законного, обґрунтованого та справедливого вироку.

Запорукою успішного виконання функції підтримання державного обвинувачення у суді є ретельна підготовка прокурора до участі у судовому процесі.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?