Курсова робота «Косово: Боротьба за незалежність. Історія та сьогодення», 2009 рік

З предмету Право · додано 11.11.2009 12:07 · від Олександр · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Розділ 1. Історичний аспект проблеми краю косова 5 1.1. Історія Косова до початку ХХ століття 5 1.2. ХХ століття. Косово, як складова частина Югославії 8 1.3. Інтернаціоналізація косовського конфлікту 16 Розділ 2. Сучасне становище косова у світі 20 2.1. Початок ХХІ століття в історії Косово (до проголошення незалежності) 20 2.2. Проголошення незалежності Косова 23 2.3. Косово: рік після проголошення статусу незалежної держави 25 2.4. Подальші перспективи «новоспеченої держави» 30 Висновки 32 Список використаних джерел 34

Висновок

В поданій роботі були освячені всі основні моменти, пов’язані з існуючою ситуацією на Балканському півострові, а саме на території краю Косово, де 17 лютого 2008 року, в односторонньому порядку була проголошена незалежність.

Балканський півострів завжди вважався одним з най проблемних регіонів «Старого Світу», декотрі навіть порівнюють Балкани з пороховою діжкою, на якій стоїть Європа, так як саме Балкани стали каталізатором в розв’язанні Першої світової війни. Конфлікти, охоплюють Балканський півострів досить різноманітні, це пов’язано з різними етнічними, культурними, релігійними, політичними та іншими факторами.

Що ж стосуються самого краю Косово та Метохія, то вони майже усю історію свого існування тик чи інакше боролись за незалежність, спочатку від Османської окупації, потім від італо-німецької окупації, а потім, і ця боротьба є най тривалішою, від сербського керування. Отже що ж стало причиною такої боротьби сербів та косовських албанців. Питання на ці відповіді можна знайти в минулому. Не вирішеним питанням досі залишається хто ж перший заселив ці краї (албанці чи слов’яни). Історично склалось так, що слов’яни, тобто серби відносились до албанців так, ніби вони незаконно проживають на їх території. На мою думку це і є основною історичною причиною конфлікту у Косово.

Велику роль відіграє також демографічний фактор, бо албанці та серби досить різні нації, що мають різну мову, культуру, традиції та інше. Але існує багато інших причин ворожнечі албанців та слов’ян, хоча всі вони тим чи іншим чином є наслідком перших двох.

Наслідком ворожнечі між сербами та косовськими албанцями, 17 лютого 2008 року стало проголошення в односторонньому порядку Республікою Косово своєї незалежності. Ця подія в котрий раз розколола світ на два полюси, одні країни на чолі з США визнали такий крок з боку Косово, інші – на чолі Сербії та Росії відмовились визнавати незалежність Косово, аргументуючи це порушенням принципів міжнародного права. Варто задуматись, чому ж все ж таки деякі країни, а таких більшість не бажають визнавати Косово, серед них Росія, Іспанія, Бразилія, Китай та інші. Відповідь на це питання доволі проста – усі ці країни мають в своєму складі подібні Косову утворення, місцеві громади яких, прагнуть якщо не незалежності, то досить великої автономії.

Проголошення незалежності Косова, ніби підірвало весь світ. Багато хто говорив про те, що визнаючи Косово, в світі створюється прецедент для інших державних утворень, і досить скоро ми отримаємо досить кольоровий парад суверенітетів. Але так не сталось… Пройшло вже більше року, світ потроху заспокоївся, а Косово визнали не так вже й багато країн (58). Яка ж подальша доля нової держави Косово? Це питання досить складне, а ще складніше воно являється в умовах сьогоденної кризи. На мою думку, шляхів у Косово небагато. Основними з яких я вбачаю 2:

1. Ситуація в Косово поступово стабілізується, і в подальшому вони стануть членами усіляких світових організацій, а найголовніше стануть членами ЄС, що дасть змогу поступового розвитку інфраструктури та економіки держави. Тому що саме країни Європи, є основними донорами Косово.

2. Другий варіант розвитку не такий оптимістичний. Косово може стати прототипом Східного Тимору, де з моменту оголошення незалежності ситуація так і не нормалізувалась. Тобто країна залишиться під наглядом ООН і національний конфлікт в ній не врегулюється протягом доволі тривалого часу, не говорячи вже про рівень життя населення.

Отже з усього цього можна зробити висновок, що конфлікти на Балканах, зокрема косовський конфлікт є великою трагедією та проблемою не тільки сербського та албанського народу, а й усієї Європи. Ситуація з Косово залишається невизначеною. І чим скоріше будуть вирішені усі питання тим скоріше на Балканському півострові встановиться мир і спокій.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?