Дипломна робота «Методи оцінки кредитних ризиків», 2008 рік
З предмету Фінанси · додано 10.11.2009 23:00 · від Lena
Зміст
Висновок
Під кредитним ризиком розуміється загроза втрати банком частини своїх ресурсів, недоодержання доходів чи одержання додаткових витрат у результаті здійснення фінансових операцій.
Ризик виражається імовірністю одержання таких небажаних результатів, як утрати прибутку і виникнення збитків унаслідок неплатежів по виданим кредитах, скорочення ресурсної бази, здійснення виплат позабалансових операціях та інше.
Але в той же час, чим нижчий рівень ризику, тим нижча імовірність дістати високий прибуток. Тому, з одного боку, будь-який банк намагається звести до мінімуму ступінь ризику і з декількох альтернативних рішень вибрати те, при якому рівень ризику мінімальний, з другого боку, йому необхідно вибирати оптимальне співвідношення рівня ризику і ступеня ділової активності, прибутковості.
Слід зазначити, що кредитний ризик виникає не тільки стосовно кредитів, а й інших балансових і позабалансових статей, таких як банківська гарантія, акцепт, вкладення в цінні папери.
В банківській діяльності існують такі види кредитних ризиків:
– ризики, зумовлені технічно-організаційними проблемами банку (ризик персоналу, технічні ризики);
– ризики, зумовлені проблемами позичальників (юридичних і фізичних осіб);
– ризики внутрішнього і зовнішнього середовища;
– та інші.
Згідно методологією загальної теорії економічного ризику стратегія кредитного ризику може бути деталізована таким чином:
– якісний аналіз кредитного ризику;
– кількісний аналіз;
– система показників кількісної оцінки ступеня кредитного ризику;
– моделювання ризику;
– методи оптимізації упраління кредитного ризику у діяльності комерційного банку.
Кількісний аналіз ризику спирається на низку методів, серед них: статистичний метод; метод експертних оцінок; метод аналогій; аналіз чутливості (вразливості); методи імітаційного моделювання; а також використовується метод факторного аналізу кредитного ризику за видами класифікованих кредитів.
У результаті активізації кредитної роботи, обсяг кредитного портфеля значно виріс. Завдання по нарощуванню кредитного портфеля виконали майже всі структурні підрозділи банку. Результати аналізу свідчать про позитивний результат роботи банку, спрямованої на зменшення рівня кредитного ризику.
Структура кредитного портфеля банку по строку надання кредитів свідчить про відповідність політики кредитування умовам нестабільного фінансового ринку. Основні кредитні ресурси розміщені в кредитах зі строком погашення від 6 місяців до 1 року. Це найменш ризиковані кредитні вкладення, тому підвищення їхньої питомої ваги в загальному обсязі кредитів заслуговує позитивну оцінку.
Аналіз і оцінка якості кредитного портфеля ґрунтується на розподілі кредитів по їхніми класифікаційними видами й ступеням ризику.
Умови віднесення кредитів до відповідних груп і рівнів кредитних ризиків для кожної групи встановлюються НБУ й змінюються їм залежно від ситуацій, які виникають на фінансовому ринку. Якість кредитного портфеля ВАТ «Кредитпромбанк» покращилась.
Так на кінець звітного періоду питома вага стандартних кредитів знизилась на 23249,7 тис. грн. або на 64,8%, а субстандартних кредитів і кредитів під контролем виріс відповідно на 125,0 тис. грн. і 11255,3 тис. грн., їхня питома вага відповідно виросла й склала відповідно 0,1 і 89,8%, темпи зниження стандартних кредитів відбуваються одночасно з ростом кредитного портфеля в цілому. Це призвело до зниження ефективність кредитної політики банку.
Разом з тим, комерційний банк повинен пильно стежити за дотриманням достатності створеного резерву на покриття кредитного ризику.
Аналіз достатності резерву здійснюється методом порівняння фактично створеного резерву з його розрахунковою величиною.
Дані аналітичних розрахунків свідчать, що ВАТ «Кредитпробанк» приділяє увагу забезпеченню достатності резерву на покриття кредитних ризиків: фактичний резерв перевищує суму розрахункової величини.
Факторами, які формують динаміку обсягу класифікованих кредитів, а також і резервів на покриття ризику є загальний обсяг кредитів і середній рівень ризику.
Виходячи з вищенаведеного можна оцінити рух кредитів у загальному позитивно. Кредитна політика банку призвела до збільшення обороту по видачі кредитів, підсумком цього є підвищення залишків кредитних вкладень на кінець звітного періоду на 26,1%.
Рівень видачі кредитів трохи випереджає рівень їхнього погашення, що можна вважати нормальним для фінансової ситуації звітного періоду, що характеризується інтенсифікацією кредитної діяльності банку.
Незначне збільшення рівня надання кредитів (на 2,3%) при збільшенні його обсягу пояснюється випереджальним зростанням залишків кредитних ресурсів на відповідних рахунках, де враховуються кредитні вкладення банку. Рівень погашення кредитів у звітному періоді зріс на 62,6% і є достатнім для комерційного банку.
Співвідношення оборотів з надання й погашення кредитів характеризує кредитну діяльність банку як обмежену. Зниження цього показника у звітному періоді до 129,7% свідчить про те, що в кредитному портфелі банку продовжує зростати частина короткострокових кредитів. Це підтверджується показником оборотності кредитів.
Подібні матеріали
-
Аналіз ринкових ризиків
08.04.2009 00:51 · Реферат за 2006 рік · Світлана
-
Банківські інвестиції та інвестиційні ризики
19.02.2009 18:28 · Курсова робота за 2008 рік · Ellan
-
Етимологія ризику
21.10.2009 16:10 · Реферат за 2009 рік · Анжела
-
Інвестиційні ризики
14.09.2007 12:21 · Курсова робота за 2004 рік · didro.86
-
Інвестиційні ризики, їхні види й оцінка
20.01.2009 21:40 · Курсова робота за 2006 рік · Соколова Юлия
-
Кредитний ризик комерційного банку та шляхи мінімізації
27.02.2009 22:03 · Дипломна робота за 2008 рік · kostjuk
-
Методи оцінки кредитних ризиків
10.11.2009 23:00 · Дипломна робота за 2008 рік · Lena
-
Оцінка економічних ризиків підприємств, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність
28.03.2010 12:30 · Дипломна робота за 2006 рік · МОНРО
-
Поняття ризику і його місце у страхуванні
01.03.2009 16:05 · Реферат за 2005 рік · екатерина
-
Ризик-менеджмент на підприємстві
01.04.2009 10:44 · Дипломна робота за 2007 рік · alexdobr
-
Управління ризиком туристичного підприємства (ТФ СВІТ)
17.04.2009 16:36 · Курсова робота за 2006 рік · kseniya_www
-
Шляхи мінімізації кредитного ризику комерційних банків
15.04.2011 10:56 · Курсова робота за 2009 рік · Оксана
-
Шляхи подолання фінансових ризиків підприємства (на прикладі ТОВ “Компанії “Юнівест Маркетинг”)
14.02.2010 20:16 · Дипломна робота за 2008 рік · kseniya_www
Подібні визначення
- Методи нейтралізації фінансових ризиків — Коваленко Л.О., Ремньова Л.М.
- Методи оцінки фінансових ризиків — Коваленко Л.О., Ремньова Л.М.
- Ризики інвестиційних проектів — Бланк И. А.
- Сутність та види фінансових ризиків — Коваленко Л.О., Ремньова Л.М.