Реферат «Утворення християнської церкви. Християнство в Римі», 2009 рік

З предмету Релігієзнавство · додано 09.11.2009 20:31 · від Юра · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Виникнення християнської релігії. Християнізація Європи 5 2. Християнство – державна релігія Римської імперії 8 3. Християнство в пізній Римській імперії 13 Висновок 18 Список використаної літератури 20

Висновок

За свою тисячолітню історію римляни створили багато зразків матеріальної та духовної культури.

У часи Римської імперії формувалися союзи племен, з яких у подальшому склалися європейські нації. Спільною для підвладних Риму народів стала латинська мова, її поширення сприяло розвитку грамотності серед народів, що не мали власної писемності. На основі латинської мови сформувалися сучасні романські мови, нею користувалися вчені середньовіччя.

І нині більшість наукових термінів, передусім медичних та юридичних, латинські за походженням.

Римляни розробили правові закони як основу і засіб існування розвинутої держави.

Першим кодексом римського права стали "Закони дванадцяти таблиць". Упродовж багатьох століть їх вивчали у римських школах. Законознавець Гай був автором відомого і нині підручника з римського права "Інституції".

Велике значення мали римські надбання для розвитку духовної культури народів Європи. Скарбами світової культури стали роман Апулея "Метаморфози" ("Золотий віслюк"), поема Вергілія "Енеїда", збірка поем Ові-дія "Метаморфози".

Значний внесок у розвиток науки зробив знаменитий астроном, географ і математик Клавдій Птоломей. Астрономи користувалися його розрахунками сонячних і місячних затемнень, а географи — таблицями паралелей і меридіанів.

У подальшому європейці застосували надбання Риму у землеробстві та ремеслах: вантажопідйомні машини, водяні млини, насоси для перекачування води, складні вимірювальні прилади.

Будівництво часів Риму було технічно досконалим. Прикладами є Колізей, який вміщував близько 50 тис. глядачів, та Пантеон — храм усіх богів. Саме римляни першими застосували бетон, що давало змогу будувати швидко і дешево.

Для забезпечення населення водою в багатьох містах зводилися акведуки — мости з арками, на яких лежали водогінні труби. Вони донині збереглися в різних країнах.

Перша римська дорога (Аппієва), що була прокладена між Римом і Капуєю, збереглася майже вся.

Хоча після падіння Римської імперії та виникнення на її території варварських королівств значна частина досягнень античного світу була занедбана, однак з часом вони відроджувалися і стимулювали розвиток різних сфер суспільного життя.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?