Курсова робота «Управління фінансами на місцевому рівні», 2009 рік

З предмету Фінанси · додано 09.11.2009 19:17 · від Юра · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Управління фінансами та фінансовий контроль на місцевому рівні 6 2. Аналіз бюджетної системи міста Луцька 28 3. Проблеми та шляхи вирішення управління фінансами на місцевому рівні 34 Висновки 38 Список використаної літератури 40

Висновок

У курсовій роботі визначена необхідність і можливість удосконалення управління фінансами на місцевому рівні. Зміст основних висновків і пропозицій полягає в наступному.

1. Аналіз економічної сутності місцевих бюджетів доводить, що вони є не тільки ключовим інструментом державного механізму реалізації регіональної політики в країні, але й забезпечують органи місцевої влади грошовими коштами для здійснення функцій, передбачених Конституцією України і другими законодавчими актами. Місцеві фінанси забезпечують проведення соціальної політики, вирівнювання рівнів соціального і економічного розвитку території, а також забезпечення комплексного розвитку території. При цьому об’єктивні процеси розвитку територій потребують активізації ролі місцевих бюджетів в бюджетній системі України та розробки пропозицій щодо формування ефективної системи управління фінансами території.

2. Зміна економічної системи держави та ринкові трансформації українського суспільства передбачають відновлення і зміцнення інституту місцевого самоврядування як найважливішої основи демократії, забезпечення його реальної матеріально-фінансової незалежності. У вирішенні цих складних завдань центральну роль відіграватимуть місцеві бюджети як особливі фонди фінансових ресурсів, що знаходяться у розпорядженні органів місцевого самоврядування, як надійні важелі впливу держави на її економічний розвиток, фінансову стабільність і добробут громадян.

3. Протягом останніх років відбувається значне розширення функцій і завдань місцевого самоврядування, проте воно не супроводжується одночасним і адекватним збільшенням обсягів фінансових ресурсів, які надходять в розпорядження місцевої влади. Така невідповідність призвела до виникнення суперечності у функціонуванні місцевих бюджетів, яка вимагає свого вирішення. Це пов’язано з тим, що такі фонди є основним джерелом фінансових ресурсів для органів місцевого самоврядування. Тому таку суперечність запропоновано вирішувати шляхом зміцнення доходної бази місцевих бюджетів через: впровадження механізму бюджетування; створення центрів фінансового обліку та центрів фінансової звітності; створення механізму балансування територіального бюджету; стратегічне управління фінансами території.

4. З’ясовано, що місцеві бюджети є невід’ємною складовою бюджетної системи країни і в них акумулюються до третини сукупних бюджетних ресурсів. Доведено, що потрібен зважений підхід до видів податків, об’єктів оподаткування, ставок податків. Необхідно проаналізувати вже існуючі місцеві податки і збори і для зменшення їх кількості відмовитися від малоефективних при одночасному розширенні бази оподаткування (кола платників). Потрібен також особливий підхід до надання пільг окремим платникам, що доведе економічну “розумність” місцевих податків і зборів та дозволить сполучати як інтереси платників, так і інтереси місцевого бюджету. При цьому визначено, що система місцевих податків та зборів повинна будуватися таким чином, щоб сполучати ініціативу органів місцевого самоврядування з задачами на державному рівні в межах гнучкого правового та податкового поля.

5. Для розвитку регіонів на території регіонів пропонується утворити фонди фінансової підтримки регіонів, які мали б інвестиційно-відтворювальне спрямування, джерелами наповнення фонду фінансової підтримки регіонів може бути частина існуючих джерел бюджетних надходжень. Механізм розподілу коштів фонду може ґрунтуватися на основі багатофакторної формули, оскільки вони дають змогу об’єктивно оцінити потребу місцевого бюджету в централізованій підтримці.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?