Курсова робота «Контракт, як вид трудового договору. Сфера застосування, особливості змісту, порядок укладення і розірвання», 2009 рік

З предмету Право · додано 09.11.2009 18:32 · від Юра · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ і. Контракт, як окремий вид трудового договору 5 1.1. Поняття контракту та його особливості 5 1.2. Зміст контракту відповідно до законодавства 11 Розділ ii. Застосування трудового контракту 19 2.1. Сфера застосування контракту 19 2.1. Особливості укладення контракту з певними категоріями працівників 21 Висновки 32 Список використаних джерел 34

Висновок

Узагальнюючи вищевикладене, контракт на мою думку є не особливою формою трудового договору, а самостійним видом трудового договору, що стверджується його специфічними ознаками. Але для того, щоб однозначно можна було так вважати необхідна наявність ряду ознак.

По-перше, законодавством повинен бути чітко визначений зміст контракту, сфера його застосування, і як вказують багато авторів, потрібний єдиний нормативний документ, який визначав би всі можливі випадки застосування контрактної форми трудового договору.

По-друге, перелік осіб, щодо яких можливе застосування контрактної форми трудового договору повинен відповідати певним вимогам, критеріям. А саме, контракт повинен застосовуватись до працівників певного рівня, в яких зацікавлений роботодавець, і умови контракту в даному випадку повинні визначати саме надавати додаткових гарантій і переваг в матеріальному забезпеченні, та в достойній оплаті праці.

По-третє, умови про матеріальну відповідальність працівників, не доцільні у контракті. Так, як роботодавці зі своєї сторони зловживають даним положенням всупереч вимогам ст.9 КЗпП України, а з другої сторони погіршення умов працівника в порівнянні з вимогами трудового законодавства не допускається..

По-четверте, обов'язковість укладення контракту, та вказівка на сторону, що може бути ініціатором укладення контракту також повинна бути чітко сформульована.

Також звертають увагу деякі неоднозначні умови, що стосуються змісту контракту. В діючому законодавстві наявні деякі протиріччя по застосуванню контракту, які також потрібно усунути. Існує типова форма трудового договору для працівників, що мають доступ до державної таємниці. Укладення такого договору є обов'язковим для даної категорії працівників. Але повністю можливий випадок коли керівник державного підприємства з яким обов'язкове укладення контракту також має доступ до державної таємниці. Виникає питання, у який спосіб укласти трудовий договір. Оскільки законодавство не вказує точної відповіді, то очевидно що це питання на даний момент визначається практикою, хоча повинно було б визначатись законодавством.

Також незрозуміло виглядає положення про умови преміювання керівників підприємств. Умовою преміювання серед інших виступає подання достовірних відомостей про результати діяльності підприємства, установи. Подання достовірних відомостей не може бути умовою преміювання, це повинно визначатись як обов'язок керівника, за невиконання якого повинна передбачатись відповідальність.

Також в типовій формі контракту передбачено, що керівник позбавляється преміювання, якщо на підприємстві трапляється нещасний випадок. Але ставити в один ряд умови преміювання і життя чи здоров»я працівників, це не морально. І до того ж, якщо у нещасному випадку є вина або склад злочину керівника, потрібно передбачати кримінальну відповідальність. А якщо вина відсутня то на підставі чого накладаються санкції?

Не дивлячись на наявність деяких протиріч у визначенні поняття контракту, сфери його застосування, умов на яких він може бути укладений, застосування контрактної форми трудового договору має безсумнівний потенціал, про що свідчить і практика розвинутих європейських країн, і думки більшості вчених і юристів практиків.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?