Курсова робота «Сутність, форми і системи заробітної плати», 2008 рік

З предмету Політична економіка · додано 09.11.2009 14:47 · від Катерина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Економічна природа заробітної плати 5 2. Структура заробітної плати 8 3. Форми і системи заробітної плати 10 4. Регулювання оплати праці 15 4.1. Державне регулювання оплати праці 19 4.2. Договірне регулювання оплати праці 22 Висновки 26 Список літератури 28

Висновок

Отже, заробітна плата — це складна економічна категорія, що виражає відносини між найманими працівниками і роботодавцями щодо розподілу створеної нової вартості. У той самий час вона виступає, з одного боку, ціною специфічного товару, який продають на ринку праці наймані працівники, а з іншого — основним доходом останніх, що забезпечує їх життєдіяльність. Її роль у ринковій економіці виявляється у функціях, які вона виконує: відтворювальній, стимулюючій, регулюючій, соціальній та оптимізаційній. Заробітна плата, як макроекономічна категорія є доходом, який формує платиспроможний попит населення, що стимулює структуру і розвиток виробництва. А відтак зниження реальних доходів працюючих, відхилення ціни на працю від її вартості призводять до звуження внутрішнього ринку, що є в свою чергу причиною скорочення виробництва.Розрізняють дві основні форми заробітної плати: погодинну і відрядну. Вони, в свою чергу, можуть проявлятися у вигляді різних систем: погодинно-нормативна і погодинно-преміальна; пряма відрядна, відрядно-преміальна, відрядно-прогресивна, непряма відрядна, акордна; колективна (система участі). Обираючи чи розробляючи конкретну систему заробітної плати, слід ретельно враховувати конкретні внутрішньо виробничі умови. Внаслідок того, що оплата праці здійснюється у грошовій формі, розрізняють номінальну і реальну заробітну плату. Заробітна плата функціонує шляхом організації, тобто приведення її елементів у певну систему. Основою цієї системи є законодавчі та інші нормативні акти, що регулюють заробітну плату, генеральна угода на державному рівні, галузеві (регіональні) угоди, колективні й трудові договори. Основою організації є тарифна система — сукупність нормативних матеріалів, за допомогою яких встановлюється рівень заробітної плати працівників підприємства залежно від їхньої кваліфікації, складності робіт, умов праці. Тарифна система оплати праці включає: тарифні сітки, тарифні ставки (схеми посадових окладів) і тарифно-кваліфікаційні характеристики (довідники). У механізмі регулювання заробітної плати вихідною базою є встановлення її мінімального розміру. Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може проводитися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці.

Сьогодні стан розвитку економіки України потребує постійної уваги до організації оплати праці в цілому і мінімальної заробітної плати зокрема, проведення політики, спрямованої на створення сприятливих умов для підвищення рівня життя населення за допомогою збільшення реальної заробітної плати.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?