Курсова робота «Організація дослідження фінансового ринку: оцінка премії європейського опціону на базі методики Блека-Шолеса», 2008 рік

З предмету Фінанси · додано 07.11.2009 21:39 · від Olga · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 Розділ 1. Організація дослідження фінансового ринку: оцінка премії європейського опціону на базі методики Блека-Шолеса 6 1.1. Визначення суті опціону, види опціонів, їх властивості і застосування 6 1.2. Суть методики Блека-Шолеса 13 1.3. Правові основи створення та функціонування ринку опціонів в Україні 17 1.4. Механізм залучення іноземних інвестицій 20 Розділ 2. Проектна частина 27 2.1. Розробка моделі вартості європейського опціону на базі методики Блека-Шолеса 27 2.2. Іноземний капітал у банківському секторі України: проблеми і наслідки 29 2.3. Рекомендації щодо модифікації фінансової системи 34 Висновки 37 Список використаної літератури 39

Висновок

Дослідивши оцінку премії європейського опціону на базі методики Блека-Шолеса, можна зробити наступні узагальнення.

Опціон є деривативом, котрий надає покупцю право до купівлі або продажу даного базового інструменту, на який опціон виставляється, за визначеною ціною, в обмеженому часі. Покупець опціону платить продавцю ціну опціону, яку називають премією. Предметом опціонного контракту можуть бути: акції, облігації, курси валют, товари, фондові індекси, процентні ставки, а також інші деривативи.

Український фондовий ринок лише тестує перші деривативи, у тому числі ф’ючерси та опціони. Хоч їх частка, згідно даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, ще незначна, однак у довшій перспективі часу вони мають велике майбутнє, оскільки їх розвиток призводить до підвищення ефективності та ліквідності фінансового ринку, зростання кількості можливих інвестиційних стратегій на ринку, зниження коштів фінансових трансакцій, а також розсіяння ризику.

Після появи у 1973 року моделі Блека-Шолеса (Black-Scholes), теорія оцінювання опціонів почала дуже швидко розвиватися. Відтоді основні методи оцінювання, розроблені для європейських опціонів на акції корпорацій, які не виплачують дивіденд, були значно розширені. Розробки проводилися, передусім, у напрямку наближення моделі до реальності шляхом відкидання досить строгих і нереальних припущень.

Будь-яке вкладення в опціон є більш ризиковішим, ніж вкладення безпосередньо в акції, адже ризик, що пов'язаний з опціоном, змінюється кожного разу, коли змінюється ціна акції. Відповідно, очікувана норма доходу на опціон, на яку розраховують інвестори, щогодинно змінюється залежно від зміни ринкової ціни акції. Саме тому визначення вартості опціонів з допомогою стандартних формул здавалося практично неможливим, а розробка техніки точної оцінки цієї вартості протягом багатьох років була не під силу економістам. Всі розпочаті раніше (починаючи з 1900 р.) спроби визначити вартість вторинних цінних паперів були невдалими через величезну проблему - неможливість правильно вирахувати премію за ризик (дохід на ризикові вкладення).

М. Шолесу і Ф. Блеку вдалося здійснити прорив у цій галузі, адже вони зуміли розробити метод визначення вартості опціону, що не потребує використання конкретного значення премії за ризик. Це, однак, не означає, що премії за ризик немає: просто вона виявляється включеною у ціну акції.

Саме ця ідея закладена у спеціальній формулі, яку вивели Ф.Блек та М. Шолес і вперше обгрунтували у своїй праці "Ціноутворення на опціони і пасиви корпорацій" (1973). Якщо сказати коротко, ця формула оцінює "справедливу вартість" опціону. Модель дуже корисна при прийнятті інвестиційних рішень, але вона не гарантує прибутку на опціонних торгах. Концептуально модель Блека-Скоулза - це формула, котру можна пояснити таким чином: ціна опціону колл = (очікувана майбутня ціна за акцію) - (очікувана вартість виконання опціону).

Метод, запропонований цими вченими, за своєю значущістю вважається одним із найзначніших вкладів в економічну теорію за останні 30 років. Перш за все тому, що їх метод створює передумови для ефективного управління ризиком і, таким чином, сприяє виконанню фінансовими ринками їх найважливішої функції - перерозподілу ризиків на користь тих учасників ринку, які готові і здатні ризикувати. Однак застосування цього методу є набагато ширшим: на його основі появилися нові галузі досліджень - як в рамках економіки фінансів, так і поза нею.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?