Курсова робота «Форма державного устрою», 2008 рік

З предмету Право · додано 06.11.2009 19:31 · від Назар · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Форма державного устрою 5 Розділ 2. Унітарна держава 6 2.1. Унітарна держава, її основні ознаки 6 2.2. Автономія в унітарній державі 8 2.3. Особливості України як унітарної держави 9 Розділ 3. Федеративна держава 12 3.1. Поняття та ознаки федеративної держави 12 3.2. Види федерацій 15 Розділ 4. Конфедерація 17 4.1. Поняття та ознаки конфедерації 17 4.2. Історична доля конфедерації 19 Розділ 5. Співдружність держав (регіональні, економічні, політичні, військові та інші союзи, асоціації, об’єднання тощо) 23 Висновки 27 Список використаної літератури 29

Висновок

З вище прочитаного на висвітлення форми державного устрою в даній курсовій роботі необхідно підвести певні висновки.

Форма державного устрою характеризує державу з погляду її національного й адміністративно-територіального поділу та відповідної організації державних органів.

Види форм державний устрою: проста та складна.

Проста форма державного устрою — унітарна (єдина) держава (країни Балтії, Польща, Білорусь, Україна та багато інших).

Унітарна держава — єдина централізована держава, територію якої поділено на адміністративно-територіальні одиниці, що не мають ознак суверенітету (державності).

Юридичні ознаки унітарної держави: до складу унітарної держави не входять державні утворення, наділені ознаками суверенітету; єдина система державних органів; діють слина конституція та єдина система законодавства; єдине громадянство; у міжнародних стосунках унітарна держава виступає як єдиний представник.

Складні форми державного устрою: федерація; конфедерація та імперія.

Імперія — складна держава, яка включає головну державу (метрополію), її колонії, єдине законодавство, бюджет, громадянство, кордони, механізм управління тощо.

Федерація — складна держава, до якої входить кілька територіальних утворень (суб'єктів федерації), що володіють суверенітетом або мають певні ознаки державності.

Юридичними ознаками федерації є утворення на основі договору між суверенними державами; наявність конституції федерації в цілому і конституцій у кожного з її суб'єктів і, відповідно, систем законодавства і державних органів як всієї федерації, так і в кожного з її суб'єктів; існування громадянства як усієї федерації, так і громадянства її суб'єктів; у міжнародних стосунках може виступати як федерація в цілому, так і кожен з її суб'єктів; збереження за суб'єктами федерації широких повноважень аж до права виходу з її складу.

Конфедерація — специфічна форма державного устрою, союз держав, об'єднаних для досягнення певних цілей одним або кількома органами (наприклад військовими) при збереженні в інших питаннях повної самостійності.

Юридичними ознаками конфедерації є відсутність загальних для всієї конфедерації законодавчих органів; відсутність загальних для всієї конфедерації законодавства, громадянства, судової та фінансової систем; рішення загальноконфедеративних органів для членів конфедерації не є обов'язковими, і їх невиконання не тягне за собою ніяких санкцій; наявність безумовного права виходу зі складу конфедерації у кожного з її суб'єктів.

Конфедерація — нестійка, перехідна форма від співіснування повністю незалежних держав до їх федерації або до утворення нової унітарної держави (через етап конфедеративних відносин у своєму розвитку пройшли США, Нідерланди, Швейцарія, яку і нині офіційно називають конфедерацією; з 1981 по 1989 рік існувала конфедерація Сенегамбія, що об'єднувала Сенегал і Гамбію). Нині умовно до конфедерацій зараджують СНД, ЄС.

В умовах розбудови правової системи України, що базується на дотриманні гарантій прав людини й громадянина, важливим є підняття рівня правосвідомості і правової культури населення України. А правовому вихованню і правовій освіті належить вагома роль у реалізації цього процесу. Дана курсова робота, на мою думку, також виступає засобом правового виховання.

Отже, актуальність питань, розглянутих у даній курсовій роботі є беззаперечною. Знання і розуміння цього правового матеріалу тільки зміцнює розуміння правової політики нашої держави, забезпечує знання і розуміння засобів, їх дотримання, - підносить правосвідомість і культуру населення України в цілому і кожного громадянина окремо.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?