Курсова робота «Сутність держави», 2008 рік

З предмету Право · додано 06.11.2009 19:27 · від Назар · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Поняття сутності держави 4 1.1. Ознаки держави 5 1.2. Сутність, структура та атрибути держави 8 1.3. Види типів держав за їх сутністю 10 2. Еволюція сутності держави у процесі історичного розвитку 13 3. Функції держави та державна влада 18 4. Держава соціально-демократичної орієнтації 22 4.1. Майбутня держава соціально-демократичного типу: сутність і передумови 22 4.2. Поняття і види держав соціально-демократичної орієнтації 25 4.3. Внутрішні завдання і функції держав соціально-демократичної орієнтації 26 4.4. Зовнішні функції держав соціально-демократичної орієнтації у гуманітарній сфері 28 Висновки 29 Список використаної літератури 31

Висновок

Отже, можна зробити висновок, що держава – це особлива форма організації суспільства, що характеризується наявністю політичної публічної влади, що має ознаки суверенітету та здійснюється в діяльності державних органів, поширюється на певну територію, надає своїм рішенням загальнообов`язкового характеру завдяки правовим нормам, встановлює види і розміри податків і основним призначенням якої є регулювання суспільних відносин.

Держава — явище, що історично розвивається. З поступальним розвитком суспільства змінюється і держава, його цілі і завдання, управлінські структури, і функції. Відповідно до цього змінюються і погляди на поняття держави, її роль і призначення в суспільному житті. У різні історичні періоди наукова думка намагалася дати своє визначення держави, використовуючи в основному ті об'єктивні чинники, які мали місце в даний період і відображали особливості тієї або іншої конкретної держави.

Кожна держава має свої ознаки і функції. До ознак відносяться:

1) особливий апарат публічної влади;

2) територіальна ознака;

3) суверенітет публічної влади;

4) наявність законів, які видає держава;

5) стягування податків, право взяття кредитів і займів.

До функцій можна віднести:

1) політична, 2) економічна, 3) фіскальна, 4) соціальна, 5) екологічна, 6) культурна, 7) інформаційна, 8) правоохоронна, 9) правозахисна,10) політична, 11) економічна, 12) екологічна, 13) культурна, 14) інформаційна, 15) оборона держави, 16) співпраця з міжнародними організаціями, 17) підтримка світового правопорядку.

Їх безліч і кожна з них працює.

Розглянувши зазначені вище питання, автор вважає, що тема роботи була розкрита повністю. Дано визначення сутності держави, види та типи держав за їх сутністю. Розглянуто питання щодо функцій держави. Зроблений короткий огляд держави соціально-демократичної спрямованості.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?