Курсова робота «Розбій», 2008 рік

З предмету Право · додано 06.11.2009 19:17 · від Назар · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 1. Загальна характеристика злочинів проти власності 4 1.1. Об’єктивні ознаки злочинів проти власності 4 1.2. Суб’єктивні ознаки злочинів проти власності 7 1.3. Типові кваліфікуючі ознаки злочинів проти власності 9 2. Кримінально-правова характеристика розбою 17 2.1. Кримінально-правове визначення розбою та деякі питання його кваліфікації 17 2.2. Особливості складу злочину за конструкцією об’єктивної сторони 26 2.3. Суб’єктивні ознаки складу злочину розбій 36 2.4. Кваліфікуючі ознаки розбою 37 2.5. Відмежування розбою від суміжних складів злочинів та особливості його кваліфікації 39 Висновок 42 Список використаної літератури 44

Висновок

Враховуючи особливу небезпеку такої форми нападу на громадян, як розбій, у наш час особливої актуальності набуває подальше вдосконалення діяльності органів внутрішніх справ, послідовне підвищення професійної майстерності співробітників слідчих і оперативно-розшукових апаратів по розкриттю і розслідуванню розбійних нападів - зокрема в ліфтах, в житлових приміщеннях, в під'їздах, в транспорті і т.п. Особливо небезпечними ці злочини стають в тих випадках, коли до їх здійснення причетні особи, що заздалегідь об'єдналися в злочинну групу. Проте, як свідчать фахівці, проблема боротьби з цими злочинами достатньо специфічна і багато її аспектів поки не знайшли належного освітлення в криміналістичній літературі.

Розбій - один з найбільш небезпечних злочинів проти державної власності, суспільної і особистої власності. Небезпека його полягає в одноразовому посяганні на власність і людину, при цьому насильство, вживане при розбої, створює небезпеку не тільки для здоров'я, але і для життя потерпілого. Суть розбою полягає в прагненні злочинця оволодіти чужим майном шляхом застосування насильства до потерпілого. Цим визначається одночасне посягання даного злочину на відносини власності і на особу.

До ознак, залежно від наявності яких виділяються кваліфіковані та особливо кваліфіковані види злочинів проти власності першої групи, закон відносить вчинення таких діянь:

1) повторно,

2) за попередньою змовою групою осіб;

3) організованою групою;

4) у великих

5) особливо великих розмірах;

6) із заподіянням значної шкоди потерпілому.

Кримінальна відповідальність — це особливий правовий інститут, у межах якого здійснюється офіційна оцінка поведінки особи як злочинної.

Основні види покарання за розбій можна згрупувати так:

1. Напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства (розбій), - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

2. Розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка раніше вчинила розбій або бандитизм, - карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років із конфіскацією майна.

3. Розбій, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище, - карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років із конфіскацією майна.

4. Розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень, - карається позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років із конфіскацією майна.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?