Курсова робота «Принципи права», 2008 рік

З предмету Право · додано 06.11.2009 19:12 · від Назар · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Право: норми та принципи 5 2. Поняття, ознаки та класифікація принципів права 10 2.1. Загальноправові принципи 10 2.2. Міжгалузеві принципи 15 3. Принцип верховенства права як один з основних принципів 16 4. Втілення загальнолюдських цінностей в загально правових принципах права 18 5. Застосування принципів права в правотворчості 22 Висновки 25 Список використаної літератури 27

Висновок

Таким чином розглянувши таку об’ємну тему як принципи права можна зробити такий висновок, що принципи є основою, основними засадами права та на основі них відбувається розвиток та побудова галузей права сучасної науки. Кожний з принципів системи відіграє самостійну роль, характеризує галузь права у цілому, окрему стадію чи окремий процесуальний інститут, але між ними існує щільна взаємодія, яка характеризується єдністю мети і завдань судочинства.

Принципи права (від лат. principium — основа, почало; principium of law) — основоположні загальноприйняті норми, що виражають властивості права і що володіють вищою імперативною юридичною силою, тобто виступаючі як незаперечні вимоги, що пред'являються до учасників суспільних відносин в цілях встановлення соціального компромісу.

Кожний з принципів не може існувати окремо від принципів системи, а тільки у взаємодії з ними, зміст окремих принципів розкривається з урахуванням змісту інших принципів gрава.

Ефективність виконання завдань будь-якого судочинства перебуває в прямій залежності від правильного застосування судами в справі норм права, для чого необхідно пізнати їх зміст, місця в системі права, їх зв’язку з іншими нормами і юридичних принципів, які в них відтворюються.

В своїй роботі автор намагався якомога ширше розкрити зміст кожного з принципів та їх взаємозв’язок з самими нормами права, між собою та роль принципів в сучасному житті, забезпечення загальнолюдських інтересів.

До сучасних загальнолюдських принципів можна віднести: 1) принцип юридичної рівності однойменних суб’єктів; 2) принцип демократизму; 3) принцип справедливості, 4) принцип поваги і захисту основних прав людини.

Правотворча діяльність також здійснюється на базі основоположних принципів, що виражають керівні ідеї і організаційні початки, які визначають істину і загальні напрями цієї діяльності.

Вивчення принципів дуже важливе для подальшого розвитку цивільного процесу та для побудови правової держави і громадянського суспільства, без якої неможливо здійснення цивільного правосуддя.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?