Реферат «Міжбанківські розрахунки», 2009 рік

З предмету Банківська справа · додано 05.11.2009 21:10 · від Neitrino · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Міжбанківські розрахунки в грошовій одиниці україни 1.1. Встановлення кореспондентських відносин із відкриттям кореспондентського рахунку 1.2. Здійснення міжбанківських розрахунків через систему електронних платежів НБУ 1.3. Моделі обслуговування кореспондентських рахунків комерційних банків (філій) у СЕП НБУ 1.4. Відкриття та ведення рахунків банків – кореспондентів (резидентів) у грошовій одиниці України 1.5. Здійснення розрахунків за результатами клірингу 1.6. Здійснення розрахунків через внутрішньобанківську платіжну систему (ВПС) 1.7. Безспірне стягнення та безакцептне списання коштів з кореспондентських рахунків банків 1.8. Виконання заходів щодо арешту грошових коштів на кореспондентських рахунках банків 2. Міжбанківські розрахунки в іноземній валюті 2.1. Шляхи здійснення міжбанківських розрахунків 2.2. Безспірне стягнення та безакцептне списання коштів з кореспондентських рахунків (резидентів та нерезидентів) уповноважених банків 2.3. Виконання уповноваженими банками заходів щодо арешту грошових коштів на кореспондентських рахунках (резидентів та нерезидентів) Висновки Перелік джерел

Висновок

Міжбанківські розрахунки обслуговують також різноманітні зовнішньоекономічні зв'язки, що виникають у процесі експорту-імпорту товарів та послуг, капіталів і міграції робочої сили. Саме тому їхня чітка і збалансована організація — запорука ефективного функціонування економічних процесів.

Системи міжбанківських розрахунків різних країн помітно різняться. У світі не існує єдиної платіжної моделі, однак є загальні принципи і характеристики, що визначають функціонування національних платіжних систем. Водночас є і загальні проблеми, які автоматично переносяться на платіжні механізми.

Головну роль в організації міжбанківських розрахунків відіграє система кореспондентських відносин.

Кореспондентські відносини з відкриттям кореспондентського рахунка (кореспондентські відносини) - договірні відносини між банками, метою яких є здійснення платежів, розрахунків та надання інших банківських послуг за взаємними дорученнями.

Уповноважений банк може здійснювати Міжбанківські розрахунки в іноземній валюті:

а) з банками (резидентами та нерезидентами), установлюючи прямі кореспондентські відносини за допомогою:

1. пошти, телеграфу, телекса, інших засобів зв'язку при умові забезпечення цілісності й конфіденційності інформації;

2. міжнародних телекомунікаційних систем, зокрема S.W.І.F.Т.;

3. програмних і технічних засобів формування і передавання розрахункових документів та повідомлень у форматі платіжної системи банку-кореспондента (резидента та нерезидента), наданих цим банком, при умові забезпечення цілісності й конфіденційності інформації;

б) із банками-резидентами через систему електронних платежів НБУ в мультивалютному режимі.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення