Курсова робота «Судовий конституційний контроль в Україні», 2009 рік

З предмету Право · додано 05.11.2009 12:42 · від Ірина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Історія запровадження органу конституційного контролю в Україні. 2. Конституційний Суд України як орган конституційного контролю: порядок формування й місце в системі органів державної влади. 3. Компетенція Конституційного Суду України. 4. Провадження у справах та правові акти Конституційного Суду України. Висновки Література

Висновок

Конституційний Суд України належить до органів конституційного контролю вищої форми. Він є спеціалізованим органом, здійснює централізований контроль шляхом конституційного правосуддя, його рішення про визнання законів неконституційними є остаточними, не можуть бути оскаржені і не потребують втручання парламенту щодо припинення їх дії.

Роль Конституційного Суду як гаранта конституційного ладу в Україні надзвичайно вагома, адже саме Конституційний Суд України реалізує свої повноваження, закріплені в Конституції України та іншому чинному законодавстві, перш за все спрямовані на забезпечення основних прав і свобод людини, функціонування органів публічної влади та місцевого самоврядування, у тому числі вирішення питань щодо конституційно-правових спорів між ними, і на забезпечення стабільності, прямої дії норми та юридичного верховенства Конституції на території України. Конституційний Суд України є автономним органом у судовій системі, має самостійну процесуальну форму відправлення конституційного правосуддя, юридична сила його рішень прирівнюється до юридичної сили самої Конституції.

Відтак, можна з певненістю сказати, що Україна зробила правильний вибір форми конституційного контролю, але це не означає, що ця форма є бездоганною і не потребує вдосконалення.

Прояви правового нігілізму в суспільстві, ігнорування вагомістю Конституції, зловживання зверненнями до органу конституційної юрисдикції, а саме до Конституційного Суду України, що досить часто спостерігаються на сьогоднішньому етапі розвитку нашої держави, можуть спричинити політичну кризу у суспільстві, зруйнувати правову систему як таку, а отже потребують високої уваги як теоретиків так і

практиків.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?