Курсова робота «Виникнення і етапи розвитку політичної економії. Роль економічних знань для окремої людини і суспільства в цілому.», 2005 рік

З предмету Політична економіка · додано 04.11.2009 22:22 · від Ann · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Політична економія як наука. 1.1. Виникнення та еволюція політичної економії як науки 1.2. Функції політичної економії та її роль в обґрунтуванні економічної політики: поведінці окремої людини. Висновки до першого розділу. Розділ 2. Розвиток економічної думки на Україні. 2.1. Українські вчені – економісти і їх внесок у розвиток політичної економії. 2.2. Розвиток сучасної економічної думки і практика використання в економічній політиці Українського уряду. Висновки до другого розділу. Висновки Список використаних джерел

Висновок

Ознайомлення з політичною економією дає змогу побачити й усвідомити складність, суперечливість, а часом драматичність економічного та політичного життя суспільства. В політичній економії переплітаються техногенні, соціальні і психологічні чинники, породжуючи різноманітні форми економічних зв’язків, відносин та інститутів. У цій строкатій і на пе6рший погляд хаотичній різноманітності проглядається, проте, певна логіка, що виявляє підпорядкованість суворим закономірностям. Знання політичної економії дає змогу орієнтуватися в бурхливому морі господарського життя та приймати вірні обґрунтовані рішення.

Політична економія слугує компасом, що допомагає визначити правильні напрямки розвитку і уникнути помилок (приклад: сучасні реформи), що призводять до руйнівних наслідків.

Всі етапи виникнення політичної економії показують, який складний і суперечливий вони пройшли розвиток. Не було єдиної економічної думки, тому українська політична економія пройшла так багато етапів розвитку. Шлях пізнання закономірностей економічного розвитку та життя пролягає не через боротьбу ідей і доктрин до їх повного взаємознищення, а через їхній синтез, тобто визнання того, що кожна вносить свій внесок в побудову історичного будинку політичної економії.

Політична економія знаходиться у взаємодії з усією системою знань і суспільною практикою і виконує ряд функцій, котрі впливають на об’єкт вивчення та пізнання.

Кожна людина в своєму житті майже кожен день зустрічається з економічними явищами, але ті люди котрі вивчають економіку, вони можуть проаналізувати це економічне явище, а ті люди котрі не вивчали економіку можуть навіть не підозрювати свій вплив на економіку (але він суттєвий). Одже кожна людина своєю поведінкою по-своєму впливає на політичну економію та економіку взагалі.

В Україні є свої видатні вчені-економісти, котрі зробили найрізноманітніші внески в розвиток політичної економії, навіть стали всесвітньо визнаними. Але великою їх помилкою було те, що вони спирались на праці західних економістів, а не розвивали своєї чистої української економічної думки.

Сучасна економічна думка України потерпає великих втрат, а саме викорінюється. Наш Український уряд не дає змоги розвиватись економіці країни за новими зразками, бо це йому не вигідно. Якби в Україні провести докорінні зміни політики, то й економіка почала б розвиватися по висхідній. І саме в майбутньому нам допоможе це зробити політична економія.

Вивчення політичної економії на її сучасному рівні – важлива предпосилка підвищення соціальної активності населення, правильного господарювання, виховання кадрів в дусі нового економічного мислення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?