Курсова робота «Звіт про проходження виробничої практики у ВАТ „ Ощадбанк”», 2009 рік

З предмету Банківська справа · додано 01.11.2009 16:24 · від Neitrino · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ І. Теоретичні засади кредитування фізичних осіб Розділ ІІ. Характеристика діяльності ВАТ „ Ощадбанк” 2.1. Місія Банку 2.2. Принципи, функції та стратегія Ощадбанку 2.3. Аналіз діяльності ВАТ “Ощадбанк” Розділ ІІІ. Індивідуальне завдання. Порядок кредитування фізичних осіб в ВАТ “Ощадбанк” 3.1. Динаміка кредитування фізичних осіб 3.2. Приклад розрахунку кредитоспроможності позичальника фізичної особи Висновки Список використаної літератури Додатки

Висновок

Під час практики, яку я проходив в Ощадбанку я мав змогу відчути атмосферу, яка панує в банку, ознайомитися з основними нормативними документами, які регламентують банківську діяльність взагалі і діяльність Ощадбанку зокрема.

Я ознайомився з історією ВАТ „Ощадбанк”, його фінансовою звітністю, місцем на ринку банківських послуг, напрямами та специфікою діяльності, видами кредитів, ставками за ними, філіальною мережею та іншими показниками.

Також я мав змогу спостерігати за роботою спеціалістів відділу роздрібного бізнесу.

Щоб одержати кредит клієнт безпосередньо звертаєтьсяся у кредитний відділ, де заповнює заяву та анкету позичальника, та надає повний пакет необхідних документів (копію паспорта, довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, довідку про доходи за останні 6 місяців та рахунок-фактуру).

Я з’ясував, що надані документи та інформація в заяві позичальника протягом робочого дня розглядаються відповідальним кредитним працівником, який при великому кредиті перевіряє у відділі безпеки потенційного позичальника. Після перевірки всіх необхідних документів проводиться аналіз фінансового стану позичальника та враховуються попередні відомості про клієнта, його репутацію і кредитну історію. Після чого приймається рішення відповідальним кредитним працівником у вигляді висновку на заяві з зазначенням доцільних умов кредитування і строку, відсоткової ставки та форми забезпечення, а в негативному випадку – причини відмови.

Справа з позитивним рішенням відповідального кредитного працівника залишається в кредитному відділу та передається до розгляду в Кредитний комітет відділення, який у межах встановлених граничних розмірів приймає рішення про видачу кредиту. У висновку відображаються всі додаткові умови, якщо вони можуть впливати на рішення Кредитного комітету. Висновок підписується виконавцем - відповідальним кредитним працівником та начальником відділу.

Після прийняття рішення про видачу кредиту відповідальний працівник укладає кредитний договір між банком та позичальником і надає останньому платіжний календар. Кредитний договір та платіжний календар укладається в двох екземплярах, як я з’ясував: перший екземпляр залучається до кредитної справи та перевіряється начальником юридичного відділу та начальником відділу безпеки, а другий екземпляр отримує позичальник.

Щоб банки змогли повноцінно функціонувати і у них не виникало проблем з поверненням кредиту, вони повинні розробити і впровадити повний і ефективний метод оцінки кредитоспроможності позичальника, розробити інструкції для своїх співробітників щодо роз’яснення в користуванні цією методикою, саме тому в роботи я досліджував оцінку фінансового стану позичальника.

Хотілось би зауважити, що українські банки повинні акцентувати свою увагу саме на визначенні кредитоспроможності позичальника, а не на оцінці вартості і якості застави. Тобто, на першому етапі надання кредиту банк, в особі відповідального працівника, повинен подбати про те, щоб в майбутньому йому не довелось мати проблеми з цим кредитом і реалізацією застави по ньому.

Кредитування населення в Україні з кожним роком зростає, що для банків є позитивним, оскільки із збільшенням суми виданих кредитів підвищує доходність банку.

Нажаль, більшість населення, які б хотіли отримати кредит, не мають можливості : або процентна ставка занадто велика, або немає достатнього забезпечення. Це є серйозною проблемою. Якби банки знизили процентну ставку або надавали більше пільгових кредитів(для студентів, пенсіонерів, молодого подружжя тощо), то населення, що потребує грошових коштів, значно частіше зверталося б за допомогою до банків. В результаті чого, банки отримували б більше прибутків.

Також проблемою банків є забезпечення кредиту. Тому працівнику кредитного відділу необхідно досконало знати переваги і недоліки кожної форми забезпечення, щоб зменшити кредитний ризик до мінімуму.

В кредитній діяльності банку є ще інші недоліки. Щоб їх усунути необхідно насамперед:

1) вжити відповідні заходи для підвищення довіри всіх верств суспільства до влади і банківської системи, що дасть змогу збільшити залучення вільних коштів у банківський обіг;

2) підготувати легальне середовище, яке забезпечує захист вкладів та прав кредитора;

3) знизити ставки Національного банку України з резервування залучених банками коштів, що дасть змогу отримувати більший прибуток від наданих кредитів;

4) встановити кваліфікаційні вимоги до суб’єктів кредитних відносин, у тому числі в аспекті кредитоздатності позичальника;

5) більше уваги приділяти страхуванню та забезпеченню кредитів, що значно знизить кредитний ризик;

6) відлагодити механізм неухильної відповідальності за кредитами;

7) більше уваги приділяти стану кредитного портфеля.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали