Дипломна робота «Конкурентні стратегії підприємства», 2008 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 28.10.2009 15:56 · від Попович Тетяна Михайлівна · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Роль і значення конкурентних стратегій у діяльності фірми 6 1.1. Система конкурентних стратегій підприємства 6 1.2. Роль інноваційних стратегій в конкурентному середовищі організацій 27 1.3. Значення ланцюга цінностей у забезпеченні конкурентних переваг 34 Розділ 2. Особливості конкурентних стратегій та їхня характеристика 40 2.1. Конкурентні позиції як напрями конкретизації та адаптації конкурентних стратегій 40 2.2. Варіанти конкурентних стратегій у різних галузях 52 2.3. Вплив конкурентного оточення на вибір конкурентних стратегій 62 Розділ 3. Аналіз і оцінка сучасних конкурентних стратегій 68 3.1. Аналіз конкурентних стратегій за М. Портером 68 3.2. Оцінка менеджменту знань як нової конкурентної стратегії 82 Висновки 89 Список використаної літератури 92 Додатки 95

Висновок

Цільовою функцією діяльності підприємства на ринку є отримання прибутку. Розмір цільового прибутку залежить від стадії життєвого цикла підприємства і обраної стратегії його діяльності на споживчому ринку.

Стратегія підприємства уявляє собою генеральну комплексну програму дій, яка визначає пріоритети і для підприємства проблеми, його місію, головні цілі і розподіл ресурсів для їх досягнення. Вона формулює цілі та основні шляхи для їх досягнення, таким чином, що підприємство має спільний напрямок розвитку.

Перш ніж приступити до розробки конкурентних стратегій, досить скрупульозно вивчають середовище підприємства, зокрема конкурентне. Після оцінювання конкурентного середовища, приступають до діагностики конкурентноздатності підприємства. Але це можна зробити лише виконавши попередньо оцінку конкурентоспроможності продукції підприємства. Адже конкурентоспроможність продукції – це успіх підприємства в умовах ринку. І, до речі, розв’язувати проблему конкурентоспроможності продукції потрібно впродовж всього її життєвого циклу аж до старіння.

Ланцюг цінностей компанії відображає набір пов’язаних між собою напрямів діяльності та функцій, що виконуються всередині фірми: основна діяльність – матеріально-технічне забезпечення, виготовлення, доставка товару споживачеві, прожаж та маркетинг, сервіс; допоміжна діяльність – розвиток досліджень та розробок продукції, управління людськими ресурсами, загальне управління.

Ділові стратегії перемагають, якщо їхньою основою є стійка конкурентна перевага. Компанія має конкурентну перевагу, якщо її рівень роботи з клієнтами вищий, ніж у конкурентів, і вона в стані протидіяти впливу конкурентних сил. Існує безліч способів досягнення конкурентної переваги: робити високоякісну продукцію, організувати відмінне обслуговування клієнтів, пропонувати більш низькі ціни, ніж у конкурентів, мати більш зручне географічне розташування, мати власну технологію, забезпечувати розробку і впровадження нового продукту в більш короткий термін, мати добре відому торгову марку і репутацію, забезпечувати покупцям додаткові цінності за їх гроші. При цьому, щоб процвітати в створенні конкурентної переваги, компанія повинна пропонувати покупцям те, що вони вважають найбільш прийнятним для себе, – гарний товар за низькою ціною чи товар поліпшеної якості, але трохи дорожчий.

Стратегія конкуренції компанії містить у собі підходи до бізнесу та ініціативи, що вона використовує для залучення клієнтів, ведення конкурентної боротьби і зміцнення своєї позиції на ринку. Ціль дуже проста і полягає у тому, щоб вести свої справи етично і чесно стосовно конкурентів, домагатися конкурентної переваги на ринку і створювати свою клієнтуру: коло лояльних покупців. Конкурентна стратегія компанії звичайно передбачає як наступальні, так і оборонні дії, що починаються в залежності від зміни ситуації на ринку. Крім цього конкурентна стратегія передбачає короткострокові тактичні ходи для миттєвої реакції на ситуацію і довгострокові дії, від яких залежать майбутні конкурентні можливості компанії і її позиція на ринку.

Класифікація конкурентних стратегій за М. Портером користується великою популярністю. Він виділяє 3 основні стратегії: стратегія лідерства у витратах, стратегія диференціації, стратегія фокусування.

Перевагами стратегії лідерства у витратах вважають такі: прибутковість організації навіть за умови сильної конкурентної боротьби, коли інші мають збитки; низькі витрати, які створюють високі вхідні бар'єри для конкурентів і знижують вплив постачальників; більшу свободу дій порівняно з конкурентами. Водночас існує певна небезпека: конкуренти можуть застосувати методи зниження витрат; поява нових технологій може усунути наявні конкурентні переваги, а зосередження на витратах — загальмувати своєчасне виявлення змін на ринку; непередбачена дія чинників може спричинити зменшення розриву в цінах порівняно з конкурентами.

До переваг стратегії диференціації належать: створення високих вхідних бар'єрів, забезпечення особливостей товару, отримання високого прибутку.

Стратегія фокусування передбачає зосередження на потребах одного сегмента або групи покупців, відсутність прагнення охопити весь ринок. Метою є повніше задоволення потреб вибраного цільового сегмента.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?