Курсова робота «Економічна теорія як підгрунтя економічної політики», 2009 рік

З предмету Економіка · додано 27.10.2009 09:09 · від The Masta · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Економічна теорія як підгрунтя економічної політики 5 1.1. Соціально-економічна філософія А.Сміта 5 1.2. Концепція економічного розвитку Дж.М.Кейнса 12 Розділ 2. Велика депрессія в сша та “новий курс” як реалізація економічної теорії в економічній політиці 16 2.1. Політика президента Г.Гувера та його республіканського кабінету 16 2.2. “Новий курс” Рузвельта. Теоретичні засади та практична реалізація 18 Розділ 3. Економічна криза 2008 року в сша 24 3.1. Причини та тенденції до виникнення економічної кризи нашого часу 24 3.2. Спільне та відмінне Великої депресії та сучасної кризи 25 Висновки 28 Список використаних джерел 29 Додатки 30

Висновок

Розглянувши формування та розвиток економічної теорії на прикладі думок А.Сміта, представника класичного напряму економічної теорії, та Дж.М.Кейнса, можна зробити наступний висновок. Велика депрессія 1929-1933 р. показала на прикладі політики уряду США під керівництвом Герберта Гувера, що старі підходи та методи, стикаючись з принципово новим економічним явищем, не стали дієвими. Неправильне розуміння нового явища, яким стала світова економічна криза, характеризується перш за все невідповідністю теоретичних засад формування економічної політики вимогам нового часу, що призвело до жахливих наслідків.

Нова течія економічної думки, що виникла в 1930-их роках та отримала назву кейнсіанства, стала справді революцією в економічній теорії. Вона дала змогу відійти від суто класичного мікро- підходу до аналізу економіки та ринкового господарства, і, зважаючи на наростаючі тенденції до глобалізації економіки та поглиблення міждержавних зв’язків, розглянути поточний економічний стан з макро- підходу.

Саме вчення Дж.М.Кейнса стало теоретичною основою формування засад “нового курсу” Ф.-Д.Рузвельта, що допомогло йому прийти до влади шляхом перемоги на виборах 1932 р. Проте, незважаючи на свіжість думки, політика “нового курсу” виявилась досить суперечливою, і, вирішивши одні задачі, поставила перед країною інші, перетворивши американську економіку з капіталістично-монополістичної на державно-монополістичну.

Можливість порівняти дві найбільші кризи нашої доби – Велику депрессію та сучасну економічну кризу, що розпочалась 2008-го року – дає нам змогу простежити спільність та відмінність в тенденціях розвитку цих явищ, і зробивши відповідні висновки, розробити теоретичні рекомендації для практичної реалізації програми стабілізації економіки нашої держави, та уникнення повторення помилок минулого.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?