Курсова робота «Порівняльний аналіз СУБД з ієрархічною та реляційною структурами», 2005 рік

З предмету Комп'ютери · додано 25.10.2009 13:09 · від udar · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Автоматизована інформаційна система 4 Прикладна область інформаційної системи 6 Призначення і основні компоненти системи баз даних 7 Рівні представлення даних 8 Основні моделі даних 10 Мережна модель даних 15 Ієрархічна модель даних 17 Реляційна модель даних 20 Системи управління базами даних 25 Класифікація СУБД 26 Основні функції СУБД 27 Логічна і фізична цілісність БД 29 Висновки 31 Література 33

Висновок

В цій курсовій роботі ми ознайомилися з автоматизованими інформаційними системами, їх класами, призначенням, основними компонентами та рівнями представлення даних. Також розглянули основні моделі представлення даних.

Ієрархічна модель дозволяє будувати БД з деревовидною структурою. Зазвичай при роботі з деревом виділяють якусь конкретну вершину, визначають її як корінь дерева і розглядають особливо – в цю вершину не заходить жодне ребро. В цьому випадку дерево стає орієнтованим. Орієнтація визначається від кореня. Дерево як орієнтований граф можна визначити таким чином: (є єдина особлива вершина, звана коренем, в яку не заходить жодне ребро; в решту все вершин заходить лише одне ребро, а виходить довільна кількість ребер; граф не містить циклів.) Кінцеві вершини, тобто вершини, з яких не виходить жодної дуги, називаються листям дерева. Але ця модель побудови має свої недоліки: (операції маніпулювання даними в ієрархічних системах є орієнтований перш за все на пошук інформації зверху-вниз; дублюється інформація між записами (такі записи називають парними); ієрархічна модель реалізує відношення між початковим і дочірнім записом по схемі 1:N, тобто одному батьківському запису може відповідати будь-яке число дочірніх. в ІМ автоматично підтримується цілісність посилань між предками і нащадками за правилом)

Реляційна модель даних є найбільш широко поширеною моделлю даних і єдиній з трьох основних моделей даних, для якої розроблений теоретичний базис з використанням теорії множин, в основі РМД лежить поняття відношення. Широке розповсюдження РМД пояснюється в першу чергу простотою уявлення і формування БД, універсальністю і зручністю обробки даних, яка здійснюється за допомогою декларативної мови запитів SQL (Structured Query Language).

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?