Курсова робота «Основні проблеми і завдання розміщення та регіонального розвитку продуктивних сил України», 2008 рік

З предмету РПС · додано 23.10.2009 09:30 · від юлия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Наукові засади розміщення продуктивних сил 5 1.1. Еволюція процесу розміщення продуктивних сил 5 1.2. Закономірності розміщення продуктивних сил 7 1.3. Основні принципи розміщення продуктивних сил 12 Розділ 2. Чинники, завдання та умови розміщення продуктивних сил 16 2.1. Формування поняття «чинники розміщення продуктивних сил» 16 2.2. Систематизація чинників розміщення продуктивних сил 17 2.3. Аналіз тенденцій розвитку основних чинників розміщення продуктивних сил 20 Розділ 3. Суперечності розміщення і регіонального розвитку продуктивних сил 28 3.1. Сутність і систематизація суперечностей у розміщенні та регіональному розвитку продуктивних сил 28 3.2. Природа суперечностей у розміщенні виробництва і регіональному розвитку 30 3.3. Специфічні суперечності в розміщенні й регіональному розвитку продуктивних сил 31 Висновки 35 Список використаної літератури 36

Висновок

Продуктивні сили мають не лише територіальний аспект розвитку, – в такому разі вони вивчаються іншими науками. Якщо, наприклад, вони розглядаються у зв'язку з виробничими стосунками, то стають об'єктом вивчення загальної економічної теорії (політекономії). Натомість економічна історія (історія народного господарства) вивчає розвиток продуктивних сил у часі. У зв'язку з тим, що продуктивні сили існують одночасно ніби у кількох «вимірах», закони, які впливають на їхній стан і розвиток, виявляються по-різному. Територіальну модифікацію економічних законів можна розглядати як закономірності розміщення продуктивних сил. Так, закон економії часу виявляється як закономірність ефективності розміщення виробництва; закон поділу праці як закономірність територіального поділу праці; закон концентрації виробництва – як закономірність територіальної концентрації виробництва тощо.

Розміщення виробництва можна розглядати як розвиток на території країни складного, багатостадійного процесу створення матеріального добробуту (споживчих вартостей). Воно охоплює як продуктивні сили, так і виробничі відносини.

Отже, «розміщення продуктивних сил» і «розміщення виробництва» — поняття не ідентичні. Перше охоплює населення, незайняті трудові ресурси, нефункціональні засоби виробництва. Воно вже за своєю суттю включає як складову поняття «розміщення виробництва», оскільки характеризує розміщення засобів виробництва і людей, що приводять їх у дію, в статичному стані (а не в єдиному виробничому процесі) і без урахування виробничо-територіальних зв'язків.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?