Курсова робота «Особливості використання абревіатур в аналітичних документах: рефератах і анотаціях», 2007 рік

З предмету Документознавство, діловодство · додано 15.10.2009 14:48 · від Анна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ І. Анотація і реферат як види аналітичних документів 5 РОЗДІЛ ІІ. Класифікація абревіатур 10 РОЗДІЛ ІІІ. Вживання абревіатур в анотаціях і рефератах 14 РОЗДІЛ ІV. Особливості редагування абревіатур 19 Висновки 22 Список використаних джерел 24

Висновок

Розглядаючи питання абревіатур у сучасній українській мові, можна зіштовхнутися з низкою різнопланових проблем щодо розуміння й вживання абревіатур у сучасній українській мові.

До сих пір не існує єдиної класифікації абревіатур. Дослідники систематизують абревіатури, беручи до уваги то лише одну ознаку, то відразу декілька, а в результаті класифікації налічують від трьох до дев’яти типів абревіатур. Оскільки предметом дослідження є вживання ініціальних абревіатур, то в цій роботі прийнято, що ініціальні абревіатури – ті, що складаються з ініціальних назв початкових звуків чи літер слів, які входять у вихідне словосполучення. До них відносять скорочення, що утворюються на основі ініціальних, тобто початкових звуків чи літер складного найменування. Серед них виділяються такі різновиди: літерні, звукові, літерно-звукові, літерні та звукові з числовим складником.

Дослідження вживання абревіатур, що функціонують в таких сучасних українських аналітичних документах, як анотація і реферат, було проведено на прикладах анотацій наукових статей та авторефератів дисертацій.

Ініціальні абревіатури активно використовуються при написанні анотацій та рефератів. Понад 20 % анотацій і понад 30 % рефератів від загального обсягу містять вказаний тип абревіатур. Ще одну закономірність було помічено під час дослідження – у анотаціях і рефератах статей з точних наук ініціальні абревіатури використовуються активніше, ніж в анотаціях і рефератах статей з гуманітарних та суспільних наук.

Якщо автор анотації чи реферату вживає постійну абревіатуру, то немає потреби подавати повне слово чи словосполучення. Ситуація докорінно змінюється, якщо цю абревіатуру вжито вперше. В такому випадку автор поряд з повним словом чи словосполученням подає в дужках ініціальну абревіатуру і далі в тексті замість цього слова чи словосполучення використовує лише абревіатуру.

Не виключено вживання постійних і тимчасових абревіатур в межах одного реферату чи анотації, але порядок введення в текст тимчасової абревіатури від цього не змінюється.

В рефераті та анотації неприпустимо застосування ненормативних абревіатур. Нормування вживання абревіатур в українській мові є малодослідженим, тому немає вагомої нормативної бази. Але автор може послуговуватись "Словником скорочень в українській мові" та відповідними стандартами, які можуть допомогти визначити ступінь нормативності абревіатури або розшифрувати вже існуючу абревіатуру.

Використовуючи в аналітичних документах ініціальні абревіатури, необхідно також дотримуватися правил написання абревіатур, викладених в "Українському правописі".

Обсяг анотацій та рефератів є обмеженим. Але скорочення обсягу рефератів може призвести до небажаних наслідків, зокрема: семантичного збіднення реферативних журналів і неможливості використання останніх з метою фактографічного пошуку тощо. Щоб цього уникнути, скорочувати обсяг рефератів необхідно шляхом заміни частовживаних слів та словосполучень їх абревіатурами. Таким чином зберігається інформативність повідомлення, підвищується його лаконічність.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?