Курсова робота «Фінансова політика держави в епоху глобалізації», 2008 рік

З предмету Фінанси · додано 23.10.2009 12:31 · від Юля · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Поняття та сутність фінансової політики 4 2. Напрями державного регулювання економіки 11 3. Проблеми та перспективи розвитку фінансової політики україни в епоху глобалізації 20 Висновки 29 Список використаної літератури 32 Додатки 34

Висновок

Підсумовуючи все вище сказане, я можу зробити висновок, що застосування відповідних фінансових методів залежить від завдань, що стоять перед економікою країни і визначають специфіку фінансової політики. Якщо необхідно стимулювати ділову активність, то держава має застосовувати експансійну політику, для стримування економічної діяльності необхідно використати заходи рестрикційної політики. І, звичайно, грошово-кредитна політика має бути підтримана відповідною бюджетною та податковою політикою.

Фінансова політика держави реалізується з допомогою фінансово-кредитного механізму, який в свою чергу впливає на соціально-економічні процеси в суспільстві через підсистеми фінансового забезпечення та фінансового регулювання. Фінансове забезпечення переважає в умовах адміністративно-командної економіки, в той час як в умовах ринкових відносин на перший план виступає фінансове регулювання.

Фінансово-бюджетне регулювання здійснюється шляхом визначення рівня доходів та видатків бюджету, його збалансування, джерел покриття бюджетного дефіциту та відповідних методів регулювання бюджету. Податкове регулювання визначається особливостями податкової політики та реалізується за допомогою такого фінансового інструменту, як податки.

На основі аналізу проблем фінансової політики в Україні можна визначити наступні шляхи їх вирішення: прийняття Податкового кодексу, стимулювання інвестиційної та інноваційної діяльності суб’єктів господарювання, зменшення обсягу простроченої заборгованості, розвиток ефективної системи пільг, зменшення ваги тіньового капіталу та збільшення таким чином податкових надходжень до бюджету, розвиток та вдосконалення бюджетного законодавства, прийняття бюджету на основі реальних макроекономічних показників.

Враховуючи проведений мною аналіз позитивних та негативних факторів, які впливають на конкурентоспроможність нашої економіки, можна стверджувати наступне.

Після проголошення незалежності одним з пріоритетних завдань України стала її інтеграція в світову економіку. Проте, цей процес виявився досить-таки болісним для молодої держави, оскільки на міжнародних ринках Україна зіткнулася з надзвичайно жорсткою конкуренцією. Не дивлячись на тривалу і глибоку економічну кризу, в Україні зберігаються передумови для створення конкурентоспроможності економіки і зміцнення позицій на міжнародних ринках - це перш за все природні ресурси, вигідне географічне положення, кваліфікована і дешева робоча сила, високі технології, наука і відносно ефективна система освіти. Україна не може залишатися країною з сировинною економікою, оскільки вона має величезний науково-технічний потенціал. Проте в даний час експорт України має сировинний характер, в якому 40% належать продукції хімічного і металургійного комплексу, а всього в країні 50% ВВП формує експорт. В умовах, що склалися, необхідно впроваджувати якісні зміни у сфері зовнішньоекономічної діяльності країни. Одним з напрямів таких змін є підвищення ефективності експортних операцій промислових підприємств, що обумовлене наявністю в Україні сотень підприємств орієнтованих на зовнішній ринок.

Питання про міжнародну інтеграцію України актуальним і викликає багато суперечок. Вступивши до Світової організації торгівлі, Україна відкрила багато шляхів для власного економічного розвитку та покращення зовнішньоторгівельних зв’язків із іншими країнами. Ця подія є однією з пріоритетів зовнішньоекономічної політики України і розглядається як системний фактор розвитку національної економіки, лібералізації зовнішньої торгівлі, створення передбачуваного транспарентного середовища для залучення іноземних інвестицій.

Вихід на світовий ринок це дуже відповідальний процес, тому необхідно серйозно працювати, насамперед, над питанням підготовки фахівців, а також створенням необхідних умов для того, щоб українська економіка була в умовах рівноправної конкуренції на європейському та світовому ринках.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали