Курсова робота «Зайнятість робочої сили та безробіття», 2005 рік

З предмету Макроекономіка · додано 13.10.2009 20:27 · від Таня М4 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Сутність зайнятості населення та її визначення 1.1. Види зайнятості населення 1.2. Форми зайнятості населення Розділ 2. Безробіття, як соціально-економічне явище 2.1. Види безробіття та їх характеристика 2.2. Причини безробіття 2.3. Економічні та соціальні наслідки безробіття. Закон Оукена Розділ 3. Методи боротьбі з безробіттям і шляхи подолання з безробіттям в Україні Висновки Список використаної літератури

Висновок

Сфера зайнятості є однією з найважливіших сфер макроекономіки. Будь-яка держава зацікавлена у високій зайнятості робочої сили. Проте жодне суспільство нездатне забезпечити усіх працездатних роботою. В національній економіці з різних причин виникає безробіття. Пріоритетними напрямками реформування українського ринку праці є вдосконалення системи оплати праці, розширення можливостей отримання населенням офіційних основних і додаткових доходів, соціальна підтримка окремих груп, підвищення якості та конкурентноспроможності робочої сили; сприяння ефективним і доцільним переміщенням працездатного населення; запобігання зростанню безробіття через створення робочих місць за рахунок різних джерел фінансування, впровадження механізмів звільнення і перерозподілу, реструктуризації економіки і піднесення вітчизняного виробництва.

Безробіття є реактивом, який пришвидшує процеси дестабілізації. Тому вихід країни на шлях збалансованого зростання потребує спеціальних дій по скороченню „армії” безробітних. Зростання масштабів безробіття, розвиток вибушеної, неповної та неформальної зайнятості, нелегальної трудової міграції є свідченням того, що в умовах перехідної економіки в Україні ще не створено ефективних механізмів перерозподілу робочої сили, внаслідок чого формування національного ринку праці відбувається вкрай повільно. Причиною цього є недостатній рівень економічних реформ. Довгий час в Україні тривало зростання пропозиції та скорочення попиту на неї. Але за останній рік зявилась тенденція до зростання попиту на робочу силу. Під час розроблення державної політики зайнятості населення основним показником має бути критерій, який зменшував би масштаби безробіття. Для України характерним є невисокий рівень офіційно зареєстрованого безробіття. Офіційні показники безробіття в Україні в кілька разів менше реальних.

Характерною рисою українського ринку праці є „тіньова” зайнятість. Державна політика зайнятості має спрямовуватись на створення нових продуктивних робочих місць. Навіть в умовах фінансової кризи політику створення нових робочих місць можна було б реалізувати за допомогою використання непрямих економічних важелів – податкових пільг, розвитку малого й середнього бізнесу, залучення іноземних інвестицій тощо.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення