Курсова робота «Правова держава та громадянське суспільство», 2007 рік

З предмету Право · додано 13.10.2009 16:45 · від Katya · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Основна частина РОЗДІЛ 1. Правова держава. 1.1. Історія виникнення вчення про правову державу 5 1.2. Правова держава та її ознаки 9 1.3. Основні напрями формування правової держави в Україні 11 РОЗДІЛ 2. Характеристика громадянського суспільства. 1.1. Поняття, історія виникнення та характеристика громадянського суспільства 14 1.2. Структура громадянського суспільства 19 1.3. Стан та перспективи розвитку громадянського суспільства 24 Висновок 29 Список використаних джерел 31

Висновок

Отже, резюмуючи усю курсову роботу, мжна зробити висновок: правова держава – це держава в якій втілюється принцип законності; громадянське суспільство – спільність вільних, рівноправних людей. [7.36,93]

Але з`ясувати для себе достовірні і правильні висновки було складно. Насамперед тому, що в різних джерелах правова держава і громадянське суспільство характерезується по-різному. В одних джерелах говориться про те, що правова держава не може виникнути і функціонувати без утворення усередені себе громадянського суспільства. І, у принципі, я дотримуюсь цієї точки зору. В іншій літературі мені довелось зштовхнутися з тим, що існує деяка грань між правовою державою і громадянським суспільством. Поняття “громадянське суспільство” використовується в зіставленні з поняттям “держава”.

В основному законі держави поняття «громадянське суспільство»не зафіксовано, але основні громадянські установки знайшли своє відображення. Це не випадково тому що громадянського суспільства, так як і правової держави, в Україні поки не має. Розбудова правової держави в Україні означає набуття нею таких рис: належність всієї влади народові, верховенство закону, повага гідності особи, непорушність її прав, свобод, інтересів, забезпечення постійного контролю за діяльністю виконавчо-розпорядчих органів органами народного представництва. Характер цієї держави мають визначати такі принципи:

1) верховенство закону в усіх сферах соціального життя;

2) обов’язковість закону для всіх державних органів, громадських організацій, офіційних осіб і громадян;

3) захист і гарантії свободи особи, її прав, інтересів, честі й гідності;

4) взаємна відповідальність особи і держави;

5) контроль і ефективний нагляд держави за додержанням законів та інших нормативних актів.

Здійснення усіх накреслених заходів, спрямованих на побудову правової держави, стане для цивілізованого світу ще одним доказом прагнення України до втілення в життя принципів гуманізму і демократії, найвищою метою якої є забезпечення прав і свобод людини, основою нашої державності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?