Курсова робота «Оцінка сучасних будівельних матеріалів за звукоізоляційними властивостями згідно діючих ДБН», 2009 рік

З предмету Товарознавство · додано 13.10.2009 16:05 · від luda · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 І. Стан питання 4 1.1. Звук та його параметри 5 1.2. Звукоізоляція огороджуючих конструкцій будівель 10 1.2.1. Нормовані характеристики звукоізоляції, їх зв'язок з параметрами, змінними при проектуванні 10 1.2.2. Вплив характеристик конструкцій і матеріалів 14 1.2.3. Розрахунок звукоізоляції огороджуючих конструкцій 15 1.3. Будівля та її елементи. Сучасні будівельні матеріали для зведення огороджуючих конструкцій 18 ІІ. Технологія виготовлення штучних стінових матеріалів 21 2.1. Газобетон, його характеристика і технологія виготовлення газобетону 21 2.2. Керамічна цегла, її характеристика і технологія виготовлення 29 ІІІ.Порівняльна характеристика газобетону та керамічної цегли з іншими аналогічними матеріалами 35 ІV. Оцінка впливу матеріалу, що застосовується на експлуатаційні та вартісні показники будівлі 37 V. Акустичний розрахунок звукоізоляції внутрішніх вертикальних огороджуючих конструкцій 43 5.1. Визначення індексу ізоляції повітряного шуму газобетонної стіни 43 5.2. Визначення індексу ізоляції повітряного шуму стіни з керамічної цегли.45 Висновки та пропозиції 48 Список використаної літератури 51

Висновок

Існує безліч звукоізоляційних рішень, а також матеріалів, що володіють звукопоглинальними властивостями. За сферою використання їх можна поділити на наступні категорії. Це звукопоглинальні матеріали, вживані як внутрішнє облицювання приміщень для забезпечення необхідної акустики всередині приміщення. В другу групу включають матеріали для ізоляції від структурного, у тому числі, ударного шуму. До їх числа входить ізоляція з кам'яної вати, технічна пробка, кремнеземне волокно. І, нарешті, третя категорія –матеріали на волоконній основі для захисту від повітряного шуму, наприклад, ізоляція з кам'яної вати або повсть.Наприклад, щоб підвищити звукоізоляцію цегляної стіни всього на 5 – 6 дБ (що не дуже значне), необхідно збільшити товщину кладки приблизно в два рази. Це твердження справедливе не тільки для стін, але і для перекриттів, причому тип матеріалу, з якого виготовлена конструкція (бетон, метал і т.д.), великого значення не має. Зрозуміло, що, вирішуючи проблему цим шляхом, ми одержимо або дот, або дзот (знову ж таки залежно від вживаних матеріалів), тому для збільшення звукоізоляції огороджуючих конструкцій частіше за все використовуються багатошарові конструкції, що дозволяють підвищувати звукоізоляцію стін і перекриттів без істотного збільшення маси. В таких конструкціях чергують жорсткі (з матеріалу великої густини із значним коефіцієнтом віддзеркалення) і м'які (з матеріалу з високим коефіцієнтом звукопоглинання) шари. Найпоширенішою багатошаровою гіпсокартонною конструкцією для додаткової звукоізоляції є звичайна конструкція, пропонована більшістю виробників. До стіни через дерев'яну обрешітку або металевий профіль на шурупах або цвяхах кріпляться листи гіпсокартону або гіпсоволокна. Простір між листами і стіною заповнюється звукопоглинальним матеріалом, який звичайно використовується як утеплювач (мінеральна вата і т.п.). Важливо, що під профіль і елементи кріплення до стіни встановлюється пориста стрічка, призначення якої " усунення акустичних містків між жорсткою стіною і жорстким каркасом (конструкцією стіни). При цьому вібрація від стіни передається через обрешітку або профіль безпосередньо на листи гіпсокартону або ГВЛ, які, у свою чергу, стають вторинним джерелом звукових коливань. Наявність жорстких зв'язків знижує звукоізолюючу здатність подібних систем до 2 – 4 дБ. В той же час трапляється, що замовник економить на "незрозумілій стрічці". Мінеральна вата усередині конструкції поглинає повітряний шум, викликаний акустичними коливаннями листа, перешкоджає віддзеркаленню звуку від стіни і виникненню ефекту барабана. Пориста стрічка усуває жорсткі зв'язки між гипсокартонною конструкцією і стінами, перекриттями, перешкоджаючи "докладній" передачі звукових хвиль в сусідні приміщення.

В деяких випадках для зниження шуму, а також як превентивна міра по підвищенню звукоізоляції квартири, найдоцільнішим виявляється вживання звукопоглинальних матеріалів і конструкцій. Матеріали цього типу можуть бути використані на окремих поверхнях приміщення (стеля, стіна), причому ефективність звукопоглинання пропорційна їх площі. Зокрема, такі матеріали і конструкції широко застосовуються для поліпшення акустичних характеристик приміщень для запису або відтворення звуку (домашні і професійні студії, домашні кінотеатри і концертні зали). Для виконання своїх акустичних функцій покриття повинне бути пористим, тобто негерметичним. До недоліків даного методу можна віднести кінцеву невисоку ефективність вживання звукопоглинальних матеріалів, що не перевищує, як правило, 10 дБ. Проте зручність фрагментарного вживання звукопоглинальних матеріалів робить даний метод вельми привабливим для використовування в реальних умовах. В даному випадку йдеться про перфоровані гіпсокартонні листи, що мають високий ступінь перфорації поверхні і, отже, низький коефіцієнт віддзеркалення. Фізика процесу полягає в тому, що акустична хвиля, потрапляючи на поверхню, порушує вторинні джерела коливань. Якщо це плоска поверхня, то вона фактично перетворюється на мембрану, яка відтворює ту ж звукову хвилю з практично тією ж енергією (незначні втрати на тепловий рух частинок). Якщо поверхня складної форми (перфорована), то, по-перше, фронт хвилі одночасно діє на значно меншу площу, по-друге, вторинні джерела звукових хвиль мають різну просторову спрямованість, внаслідок чого більшість хвиль взаємно гаситься.

Ударний шум більш відомий нам як "шум від сусідів зверху". При збудженні плит міжетажного перекриття, виникає в результаті ударної дії (кроки людини або домашньої тварини, що впав на підлогу предмет і т.п.), в матеріалі плити виникають практично всі відомі типи акустичних хвиль, характерні для твердого тіла. Звукові коливання розповсюджуються по всіх елементах конструкції будівлі (структурний шум), значно ускладнюючи задачу зниження шумів. Набагато простіше знижувати шуми даного типу в джерелі. На сьогоднішній день найефективнішим засобом боротьби з ударним шумом є пристрій "плаваючої" підлоги, в конструкції якої передбачено розміщення між плитою міжетажного перекриття і чистою підлогою (паркет, плитка, лінолеум) шару пружного матеріалу. Призначення запропонованої технології звукоізоляції підлоги допомогає справитися з актуальною проблемою ударного шуму.

Ударний шум – це особливий вид структурного шуму (розповсюджується по твердому тілу), який виникає при безпосередній механічній дії на конструкцію перекриття: наприклад, кроки, падіння на підлогу різних предметів, переміщення меблів і т.д.. Виникаючий при цьому структурний шум, передається в нижче розташоване приміщення у вигляді повітряного шуму. Відомо, що на рівень передаваного шуму робить вплив масивність перекриття: чим вона вище, тим нижче рівень шуму в сусідньому приміщенні. Досить важливо враховувати властивості звукоізоляційного матеріалу. Як приклад можемо розглянути технічну пробку. Продавці даного матеріалу гарантуюють звукоізоляцію близько 20 дБ, але це стосується лише ударного шуму, тому що пробка не захищає від повітряних шумів.

Отже, підсумовуючи вище сказане, можна сказати, що найдоцільніше з економічної та експлуатаційної точки зору виконувати стінові конструкції з газобетонних блоків, які за своєю природою є непоганим звукоізолятором, а в разі необхідності підвищення звукоізоляції будівлі використовувати гіпсокартонні плити і листи. Дане рішення є ефективним як з експлуатаційної, так і з економічної точки зору. Згідно виконаних розрахунків огороджуюча конструкція з газобетону товщиною 240 мм не відповідає необхідним параметрам звукоізоляції, як міжквартирна перегородка на 6 дБ, але в якості міжкімнатної перегородки в одній квартирі, цілком може бути застосована, тому що норматив 41 дБ. Стіна з керамічної цегли товщиною 250 мм відповідає всім вимогам СНиП II-12-77.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?