Курсова робота «Використання грошових агрегатів в регулюванні грошового обігу», 2007 рік

З предмету Гроші та кредит · додано 13.10.2009 14:59 · від De · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи грошових агрегатів 5 1.1. Сутність і поняття грошових агрегатів 5 1.2. Принципи формування грошових агрегатів 8 1.3. Роль грошових агрегатів в регулюванні грошового обігу 14 Розділ 2. Напрямки та шляхи вдосконалення грошових агрегатів 20 2.1. Характеристика грошових агрегатів зарубіжних країн світу 20 2.2. Динаміка та розміри грошових агрегатів України 23 2.3. Проблеми й перспективи структури грошової маси України 29 Висновки 34 Список використаних джерел 37 Додатки 41

Висновок

В умовах ринкової економіки гроші функціонують у різноманітних формах на основі внутрішньої взаємодії, притаманної грошовим функціям. Вони не автономні і можуть бути теоретично обґрунтовані лише як складові елементи єдиної грошової системи. Сукупність грошей у всіх формах, що знаходяться в економічному обороті на визначений момент часу (кінець місяця чи року) визначає величину грошової маси.

Оскільки зміна кількості грошей, що циркулює в економічному обороті, може суттєво вплинути на реальний випуск ВВП, рівень цін, зайнятість та інші економічні перемінні.Тому регулювання грошової маси є ключовим напрямом державної грошово-кредитної політики.

В основу виділення обсягу і структури грошової маси покладено агрегатний метод вимірювання пропозиції грошей. Найбільшу складність має структуризація грошової маси, оскільки немає однозначного розуміння ступеня ліквідності кожного її елемента, як і немає чіткого розмежування між власне грошима і високоліквідними фінансовими активами, які вже не е грошима. За цим критерієм наука і практика виділяють кілька елементів грошової маси, комбінацією яких можна визначати різні за складом і обсягом показники грошової маси, що називаються грошовими агрегатами.

Для визначення обсягу та структури грошової маси в банківській практиці застосовується відповідний набір грошових агрегатів  M0, М1, М2, М3 та інші.

Грошовий агрегат - це визначене законодавством відповідно до ступеня ліквідності специфічне угрупування ліквідних активів, які можуть служити альтернативними вимірниками грошової маси.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?