Реферат «Теорія соціальної дії Парсонса», 2005 рік

З предмету Соціологія · додано 11.10.2009 15:24 · від Наталья · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1. Структурно-функціональний підхід Парсонса. 2. Теорія соціальної дії Парсонса. 3. Соціальна система. Висновки. Список використаної літератури.

Висновок

Вже з перших своїх праць Т. Парсонс (на противагу пануючому у американській соціології емпіризму) стверджував першочергову необхідність розвитку соціологічної теорії. При цьому вчений вважав, що теорія не виникає сама по собі завдяки узагальненню емпіричних даних, більш того, ці дані у певному розумінні самі є похідними від теорії.

Специфіка соціологічної концепції Парсонса полягає в тому, що, по-перше, його теоретична система стосується не тільки соціології, а й усіх соціальних наук (кожна з них посідає в його теорії особливе місце та певним чином співвідноситься з соціологічною); по-друге, соціологічне теоретизування американського вченого відрізняється високим рівнем абстракції та спрямованістю на створення "загальної соціологічної теорії"; по-третє, наукові пошуки Парсонса були орієнтовані на синтез усього цінного, що було накопичено у соціальних науках минулих часів, що спонукало його до нового прочитання соціологічної класики (творів М. Вебера, В. Парето, Е. Дюркгейма та інших).

Незважаючи на те що Парсонс ввів елемент суб'єктивності через поняття "система віднесення дії", в його теоретичній схемі об'єкт (суспільство) домінує над суб'єктом (агентом, здатним до пізнання). Запропонована Парсонсом теорія соціальної дії значною мірою "обмежує" (визначає) діяльність індивіда існуючою інституціональною системою, за що вона (теорія) зазнавала аргументованої критики Дж. Александером.

Характерними моментами сучасної теорії соціальної дії є такі твердження: соціальна реальність – це динамічний процес, вона відбувається, а не існує. Соціальні зміни – це злиття множинних процесів з різними векторами, що частково перехрещуються, що частково зближаються і розбігаються, підтримуючи чи знищуючи один одного. Соціальний процес є конструйованим, створеним діями людей. Люди конструюють суспільство лише в даних структурних умовах, успадкованих від минулого, тобто створених для них попередниками, що у свою чергу були теж структурно обмежені.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?