Реферат «Уява і творчість», 2008 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 10.10.2009 16:48 · від PRINCESSA · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Поняття про уяву. Види і прийоми уяви. 2.Фізіологічні основи уяви. Уява та органічні процеси. 3.Уява та фантазія. Розвиток уяви. 4.Поняття про творчість. Творчість як розв’язування творчих задач. 5.Творче натхнення 6.Психологічні проблеми навчання творчості. Творчий тренінг. Висновок Література

Висновок

Отже, поряд із відчуттями, сприйманнями, пам'яттю і мисленням уява є одним із важливих пізнавальних процесів. Свідченням великої складності його є відсутність загальноприйнятої дефініції.

Не менш важливою і складною є роль уяви в художній творчості. З одного боку, світ героїв створює фантазія митця. З іншого — образ, ситуація, неочікуваний поворот сюжету виникають як остаточний результат узагальнення багатьох вражень, пропущених через емоційну сферу творчої особистості.

Значне місце займає уява і в творчій діяльності педагога, спрямованій на формування всебічно розвиненої 5 особистості. У зв'язку з цим А. Макаренко стверджував, що виховання неможливе без прогнозування особистості вихованця.

Готовність до творчості, творчого вирішення проблеми, креативність є загалом одним із механізмів психологічного захисту людини в складних умовах — як у трудовій діяльності, так і в кризових життєвих ситуаціях, таких як безробіття, соціальні та екологічні кризи, сімейні проблеми тощо.

Фантазія й уява життєво важливі для розвитку креативності, творчості, винахідництва людини.

Отже, тільки та творча робота, яка стає справою життя, знаходить своє рішення, бо вона цілком захоплює особистість, усю діяльність, свідомість і підсвідомість творчої людини.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?