Курсова робота «Фінанси охорони здоров'я», 2008 рік

З предмету Фінанси · додано 09.10.2009 17:25 · від Светлана · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Анотація 4 Вступ 5 1. Теоретичні основи фінансування видатків бюджету на охорону здоров’я 8 2. Аналіз здійснення видатків на охорону здоров’я 16 3. Проблеми видатків на охорону здоров’я та шляхи їх вирішення 30 Висновки 40 Список використаної літератури 43 Додатки

Висновок

Аналізуючи вищевикладені дані стосовно фінансування сфери охорони здоров’я в нашій державі можна зробити такі висновки:

По-перше: основним джерелом формування фінансових ресурсів охорони здоров’я є, безперечно, бюджет, тоді як залучені позабюджетні кошти становлять незначну частину сукупного обсягу фінансування.

По-друге: діюча система управління і фінансування охорони здоров’я характеризується незбалансованістю фінансових ресурсів і обсягів надання медичної допомоги. Бюджетного фінансування явно не вистачає для виконання зобов’язань держави перед населенням, а тому скорочуються масштаби профілактики захворюваності, зростає рівень платності медичних послуг.

По-третє: нині найважливішим завданням створення достатнього фінансового забезпечення системи охорони здоров’я є оптимізація фінансових потоків як на рівні держави, регіону, так і окремого закладу, пошук механізмів залучення недержавних ресурсів.

По-четверте: існуюча практика постатейного розподілу фінансових ресурсів спрямована, в першу чергу, на підтримку наявних потужностей закладів охорони здоров'я, у т.ч. основних засобів, ліжкового фонду, кадрового потенціалу. Метод кошторисного фінансування не стимулює виробників медичних послуг до більш раціонального використання ресурсів.

По-п’яте: зрозуміло, що через різні обставини, зокрема й об'єктивні, не завжди можна забезпечити повну прозорість, еквівалентність у економічних відносинах між постачальником і споживачем медичних послуг. Але рух у цьому напрямку вкрай необхідний. У цілому майбутня система фінансування здоров'я в Україні має бути багатоканальною. Бюджетні кошти ще певний час будуть основним джерелом фінансування, але водночас поступово зростатиме частка інших джерел підтримки охорони здоров'я.

По-шосте: реформування української здоровоохорони поки, на жаль, не зачепило її фундаментальних основ – фінансування, економічної ефективності, структурної перебудови. Її вплив на кінцеві результати діяльності – показники здоров’я населення – залишаються мінімальними.

Отже, якщо ж основною метою реформи сектора охорони здоров’я є максимальне зміцнення здоров’я населення, зокрема, зменшення потреби в медичному обслуговуванні завдяки покращенню більш широких детермінант здоров’я населення, то політика держави має зосередитись на більш широкому пакеті заходів і питань, включно з розподілом доходів, державних видатків на охорону здоров’я, зайнятістю, освітою, екологією, захистом прав людини тощо.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?