Курсова робота «Порівняльна характеристика ландшафтної будови Волинської і Подільської височин», 2009 рік

З предмету Геологія · додано 08.10.2009 22:42 · від consultant · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Відмінні і спільні риси ландшафтно-формуючих факторів 1.1. Тектонічна будова 1.2. Геологічна будова 1.3. Четвертинні відклади 1.4. Рельєф 1.5. Клімат 1.6. Гідрологічний режим 1.7. Ґрунтовий покрив 1.8. Рослинний покрив 2. Особливості ландшафтної диференціації 2.1. Ландшафти 2.2. Місцевості Висновки Список використаної літератури

Висновок

В роботі проведено порівняльну характеристику ландшафтної будови Волинської і Подільської височин. З цією метою досліджено відмінні і спільні риси ландшафтно-формуючих факторів – тектонічної та геологічної будови, особливості четвертинних відкладів, рельєфу, клімату, грунту тощо; визначено особливості ландшафтної диференціації обох височин.

Територія дослідження – Волинська і Подільська височини – розташовані на заході Східно-Європейської рівнини. Незважаючи на певну подібність ці географічні регіони мають певні відмінності у ландшафтній будові, які були проаналізовані у даному дослідженні.

Подільська та Волинська височини розташовані у західній частині України. Поверхні їх дуже розчленовані. Вони розділені рівниною Малого Полісся.

Подільська височина є однією з найвищих частин всієї Східноєвропейської рівнини. Абсолютні висоти її перевищують 400 м.

Подільську височину разом із Волинською часто називають Волино-Подільскою. Подільська височина, як і Волинська сформувалася в межах Волино-Подільської плити (західна частина) і Українського щита (східна частина). На північному заході вона обривається крутим уступом (заввишки до 200 м) до рівнини Малого Полісся.

На відміну від Волинської височини, яка є слабохвилястою рівниною висотою 200-300 м., тут у рельєфі чітко проявляється горбогірне пасмо, яке складають Кременецький кряж, Вороняки і Гологори, їх вершини піднімаються до 440-470 м над рівнем моря. Подільська височина, або плато, "підтримує" на карті України переважний напрям простягання основних оро- та гідрографічних одиниць - з північного заходу на південний схід. Волинська височина підіймається над рівниною Малого Полісся в середньому на 30-50 м. Абсолютні позначки на ній змінюються від 200 до 300 м. Поверхня височини знижується з півдня на північ, в цьому ж напрямі течуть і основні річки – Буг та притоки Прип’яті (Турія, Стир, Горинь). Для Волинської височини характерний увалистий та увалисто-балковий рельєф.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?