Курсова робота «Робота соціального педагога в дошкільних дитячих будинках для дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування», 2008 рік

З предмету Соціальна робота · додано 06.10.2009 09:06 · від Люда · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Особливості особистісного становлення дітей-сиріт в умовах сирітських закладів 7 1.1. Особливості дитячих будинків для дітей-сиріт 7 1.2. Проблеми особистісного розвитку дітей-сиріт і дітей, які залишились без піклування батьків 11 1.3. Діяльність соціального педагога в дитячому будинку 17 2. Соціально-педагогічна робота з дітьми-сиротами, які виховуються в дитячих будинках 20 2.1. Соціальний компонент потреб дітей дошкільного віку Краснокутського дитбудинку 21 2.2. Пропозиції для створення сімейної форми виховання і соціалізації дітей-сиріт 39 Висновок 41 Список використаної літератури 43

Висновок

Результати, що були отримані в ході даної курсової роботи, дозволяють зробити наступні висновки, що тут була розкрита одна з важливих тем соціальної педагогіки. Організовуючи виховну і дозвільну діяльність дитячого будинку соціальний педагог повинен направити її на розвиток емоційно-вольової сфери дитини включаючи створення в закладі атмосфери психологічного комфорту; гуманізацію та оптимізацію відносин; емоційну насиченість і мажорний спосіб життя закладу; свободу в виявленні почуттів, атмосферу спільного непокоєння і емоційно-вольової напруги. Ця група умов в процесі організації дозвільної діяльності має неабияке значення для переймання дітьми-сиротами різного роду цінностей.

Створення в закладі умов психологічного комфорту. На думку психолога дитячого будинку головний шлях позитивного розвитку особистості дитини проходить через надання їй допомоги в вирішенні найбільш важливих проблем і потреб її фізичного, індивідуально-психологічного, соціального і духовного зросту. До тих пір, поки не буде вирішена найбільш важлива проблема чи потреба людини, її розвиток по культурно-навчальній або виховній програмі, який не зв’язаний з домінуючою проблемою чи потребою буде значно ускладнений, а в деяких випадках взагалі не можливий.

Необхідно включати в діяльність дитячого будинку базові цінності (духовні, моральні, естетичні, релігійні, інтелектуальні) так як всі цінності взаємопов’язані між собою і утворюють єдину ієрархію цінностей. Так соціальні цінності тісно пов’язані з моральними, а естетичні і моральні – з інтелектуальними. Тому цінністно-орієнтуюча діяльність повинна відрізнятися різноманітністю (мати направлення на різного виду цінностей). «Система ценностей и эмоциональных переживаний должна быть достаточно полной чтобы обеспечить необходимый уровень для образованного человека. Чем шире спектр ценностей, тем духовно богаче данная личность или общество. Кроме того, широта эмоциональных переживаний обеспечивает нормальное психическое развитие ребенка. Многообразие проявления чувств зависит от многообразия реальных жизненных отношений человека, которые в них выражаются, и видов деятельности посредством которых они осуществляются» (С.И. Маслов).

Головною умовою успіху в вихованні є особистісно-професійний рівень вихователів дитячого будинку, їх орієнтація на гуманістичні цінності, включаючи педагогічні цінності. Необхідно керуватися тим, що особистість педагога може суттєво змінити або знищити вплив методів гуманістичної навчально-виховної програми на формування особистості дитини. Тому, перш за все, необхідно розпочати з себе, формуючи свою власну систему гуманістичних цінностей, тобто розвиватися і рости разом з дитиною.

Соціально-педагогічна діяльність необхідна в сирітських закладах. Діти потребують індивідуального підходу, вирішення своїх внутрішніх проблем. І соціальний педагог може направити і допомогти знайти правильне рішення конкретної проблеми. Якщо ми не можемо змінити політику сирітських закладів на державному рівні, то варто докласти зусиль, щоб зробити це в середині самого закладу через досвідчених педагогів.

«Что же назвать хорошей жизнью? – писал Толстой – степени хорошества есть безграничние, но одна есть общая и главная черта хорошей жизни: это стремление к совершенствованию в любви. Вот это самое если есть в воспитателях и если этим заразятся дети, то воспитание будет не дурным»

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?