Курсова робота «Структура і функції Національного банку України», 2007 рік

З предмету Банківська справа · додано 04.10.2009 16:15 · від Зоряна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Становлення НБУ та законодавчо-нормативна база його діяльності 5 2. Структура та органи управління НБУ 12 3. Функції центрального банку України 18 4. Монетарна політика та роль НБУ 23 Висновки 29 Список використаної літератури 31 Додатки 32

Висновок

Національний банк України є центральним банком України. Національний банк України зі статусом центрального емісійного банку держави був створений у 1991 року на базі Української республіканської контори Держбанку СРСР, яку було оголошено власністю України.

На сучасному етапі правовий статус Національного банку України визначається на двох рівнях: конституційному і спеціальному законодавчому.

Згідно з Конституцією Національний банк України – це центральний банк держави, основною функцією якого є забезпечення сталості грошової одиниці.

На законодавчому рівні правове становище НБУ регулюється спеціальним законом “Про Національний банк України”, який був ухвалений Верховною радою України 20 травня 1999 року та Законом “Про банки і банківську діяльність”, прийнятим у березні 1991 р., згідно з яким Національний банк – це особливий центральний орган державного управління, функції, операції, повноваження і принципи функціонування якого визначені в Законі.

Національний банк організований і функціонує згідно з принципами, що закріпленні в Законі «Про Національний банк України» та обумовлені завданнями, покладеними на банк: принцип незалежності Національного банку, принцип парламентського та президентського контролю за діяльністю Національного банку, принцип розмежування державних фінансів і коштів Національного банку, принцип організації Національного банку на підставі державної власності, принцип здійснення діяльності без мети одержання прибутку, принцип економічної самостійності, принцип централізації системи Національного банку України, принцип єдності системи Національного банку України, принцип колегіальності управління системою Національного банку та принцип вертикальної структури управління системою Національного банку України.

Чинним законодавством передбачено, що структура НБУ будується за принципом централізації з вертикальним підпорядкуванням, також передбачено дворівневу систему управління центральним банком – Рада НБУ і Правління НБУ, що загалом відповідає світовій банківській практиці.

Національний банк України виконує ряд функцій, серед яких виділяють такі: Національний банк України – емісійний центр держави, Національний банк України – «банк банків», Національний банк – орган банківського регулювання, Національний банк України – банкір і фінансовий агент уряду, Національний банк України – провідник грошово-кредитної політики держави, Національний банк – орган валютного регулювання і контролю, Національний банк України – інформаційно-статистичний та аналітичний центр банківської системи.

Національний банк як головний орган державного регулювання економіки в межах своїх повноважень здійснює комплекс заходів, спрямованих на досягнення цілей монетарної політики. Механізм реалізації грошово-кредитної політики Національного банку передбачає насамперед вплив на кредитну діяльність комерційних банків. Усі методи такого впливу поділяються на загальні й селективні (вибіркові). Загальні методи забезпечують вплив Національного банку на кредитний ринок у цілому, селективні уможливлюють регулювання окремих видів кредитної діяльності комерційних банків.

Отже, в сучасних умовах діяльність Національного банку України має вирішальний вплив на стабільність національної валюти, надійність банківських установ, дієвість платіжно-розрахункового механізму, що загалом визначає ефективність функціонування всієї економіки України.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали