Курсова робота «Міністерство фінансів України як стратегічний орган управління державним фінансовим контролем», 2008 рік

З предмету Фінанси · додано 03.10.2009 17:11 · від Наталя · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1.Сутність діяльності Міністерства фінансів України як стратегічного органу управління державним фінансовим контролем 5 2.Міністерство фінансів як контролер руху фінансових ресурсів держави 15 3.Шляхи вдосконалення проведення фінансового контролю 21 Висновок 27 Список використаної літератури 29

Висновок

Проаналізувавши контрольну функцію Міністерства фінансів можна зробити висновки, що:

Серед головних функцій Міністерства фінансів слід виділити здійснення контролю за виконанням Державного бюджету і за дотриманням установами Національного банку та комерційними банками правил касового виконання Державного бюджету; здійснення контролю за випуском і обігом державних цінних паперів та ряд інших.

Слід також підкреслити, що провідну роль у системі органів Міністерства фінансів відіграє центральний апарат, тобто безпосередньо Міністерство, яке контролює раціональне і цільове використання коштів, виділених з Державного бюджету за всіма напрямами і видами витрат; у встановленому законом порядку проводить ревізії і перевірки в концернах, асоціаціях, акціонерних, орендних, спільних підприємствах, кооперативах та інших організаціях.

Підсумовуючи діяльність Міністерства фінансів за 2006-2007 роки, можна впевнено сказати, шо в повному обсязі проконтрольовані надходження до бюджету та здійснено контроль за цільвим використанням бюджетних коштів. В загальному за 2006 рік одна третина областей (9) не виконали планових показників загального фонду державного бюджету. В 2007 році цю проблему Міністерство фінансів не спостерігало.

Для того, щоб покращити контроль, що здійснюється Міністерством фінансів, слід усунути ряд недоліків. Перш за все слід розмежувати функції, які мають загальнодержавний характер і є інструментами реалізації політики держави у тій чи іншій галузі, й функції чисто місцевого значення між рівнями управлінських структур у системі органів влади. З метою посилення попереднього контролю за дотриманням фінансової дисципліни Міністерствами й відомствами України доцільно при Міністерствах увести інститут представників Міністерства фінансів (фінансових контролерів), які б забезпечували контроль за цільовим і ефективним використанням коштів бюджету та об'єктивністю розподілу між підлеглими органами, а також відповідали б за правильність формування розрахунків за кошторисами витрат до проекту державного бюджету у певній галузі. Також слід спиратися на зарубіжний досвід, удосконалити кадрове забезпечення служб внутрішнього контролю, створити належної інформаційно-комунікаційної інфраструктури, налагодження тісних зв'язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?