Курсова робота «Банківські операції з пластиковими картками», 2009 рік

З предмету Банківська справа · додано 02.10.2009 11:46 · від Julia · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ і. Роль банківських пластикових карток в системі безготівкових розрахунків в україні 1.1. Загальна характеристика пластикових карток та їх види 5 1.2. Правові основи здійснення операцій з платіжними картками в Україні 11 1.3. Технічна реалізація розрахунків з використанням банківських пластикових карток. Засоби забезпечення електронних платежів 14 Розділ іі. Аналіз використання банківських пластикових карток в системі платежів 2.1. Місце та роль національної системи масових електронних платежів на картковому ринку України 20 2.2. Аналіз використання пластикових карток в системі платежів Приватбанку 25 2.3. Огляд розвитку національної системи масових електронних платежів за 2007-2008 роки 29 Розділ ііі. Вдосконалення та шляхи розвитку системи електронних платежів та використання пластикових карток в системі електронних платежів 3.1. Універсальна старт-картка «УкрКос 33 3.2. Політика держави щодо вдосконалення системи електронних платежів 35 3.3. Напрямки та шляхи розвитку банківських пластикових карток в системі грошових розрахунків України 40 3.4. Передумови створення єдиного національного платіжного простору в Україні 44 Висновки 49 Література 51 Додатки

Висновок

Оцінити ситуацію по даному питанню в Україні дуже складно. З однієї сторони, чим більше банкоматів, тим краще. Темпи росту їх кількості зберігаються. З іншої сторони, це свідчить і про те, що в наш час в основному вони виконують функції касира, тобто видають заробітну платню. При збільшенні кількості карток, терміналів в торгівельній мережі і розширення Інтернет-банкінга кількість карток на один банкомат буде збільшуватися.

На нашу думку, в Україні потрібна об'єднана мережа банкоматів і терміналів з єдиним процесингом. При цьому банки і платіжні системи повинні домовитися одне з одним по даному питанню. Головну роль варто відвести платіжним системам, так як реально існує можливість організації двох або трьох процесингових центрів, можливо, навіть і за принципом розділення українських і міжнародних платіжних систем. В країнах Західної Європи (Німеччина, Італія, Франція) аналогічна система вже діє, і клієнту не важливо, в яких банкомат він йде; комісії і сервіс практично нічим не відрізняються.

Робота з тримачами карток по активізації безготівкових розрахунків фактично повністю тримається на плечах кредитних організацій і філіалів, а кожному банку рекламувати платіжну систему економічно невигідно. Саме тому банки рекламують тільки свої власні пілотні проекти з тією чи іншою платіжною системою.

На нашу думку у вирішенні питання активізації використання в Україні платіжних карток для безготівкових розрахунків зрозуміле не доопрацювання міжнародних платіжних систем, хоча і до локальних українських платіжних систем це теж відноситься. Сьогодні життєво необхідні керуюча, направляюча та об'єднуюча кредитні організації роль платіжних систем в цьому питанні. І не тільки за емісією платіжних карток кредитними організаціями і за розробкою рекомендацій прискорення розвитку системи електронних платежів в Україні, опублікованих системою VISA чотири роки тому, але й за активізацією власної діяльності за тими ж рекомендаціями.

На нашу думку, очевидна тенденція до збільшення кількості пластикових карток, банкоматів та користувачів системи масових електронних платежів, але що дійсно досягти високого міжнародного рівня у користування електронними грошима потрібно триматися цілеспрямованого вдосконалення СЕП на фінансовому ринку в Україні. Саме можливість такої політики було наведено в нашій роботі.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали