Курсова робота «Комерційна діяльність на ринку нерухомості», 2008 рік

З предмету Маркетинг · додано 01.10.2009 16:53 · від Милана · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Особливості і тенденції ринку нерухомості 5 2. Форми і методи продажу нерухомості 20 3. Сегментація ринку нерухомості та засоби його розширення 29 4. Оцінка впливу організації збуту на економічні показники 34 5. Шляхи вдосконалення організації продажу нерухомості 44 Висновки 49 Список використаної літератури 51 Додатки 54

Висновок

В основному український ринок житла розвивався за законами звичайного товарного ринку. На першому етапі, коли в країні з'явився новий товар — житло, — цей товар почав зростати в ціні, оскільки попит на нього, природно, зростав. Зростання попиту відбувалося також завдяки інфляційним процесам, появі в Україні нових великих капіталів, появі та розвитку "тіньової" економіки. Коли відбулося певне насичення ринку цим товаром, тобто коли більшість тих, хто хотів та мав змогу його придбати, вже придбали, настала цінова стабілізація і обсяги ринку почали знижуватися.

Зниження попиту спричинило новий етап — етап зниження цін, який закономірно завершився відповідним зростанням попиту, оскільки зниження цін зробило житло (особливо найдешевші його категорії) доступним для нових за рівнем доходів верств населення. Зростання попиту практично відновило рівень цін, який мав місце до стрімкого їх зниження.

Таким чином, можна спостерігати еластичність попиту на українському ринку житла, тобто взаємопов'язаність попиту та цін. Єдиним "винятком" був 2000 рік, коли за підсумками року ціни знизилися, а попит зріс. Але цей "парадокс" пояснюється тим, що ринок житла — досить інертний, і зростання попиту не одразу спричинило цінову стабілізацію.

Підвищення цін після терактів у США обумовлене переходом на початку 2002 року Європи на нову валюту, сезонним зростанням цін та продовженням зростання цін, яке відбувалося і до цих подій. Тенденції розвитку ринку житла в Україні мають свою специфіку.

Як відомо, переломним періодом на ринку житла був 2000 рік — це стійке зростання обсягу вторинного ринку житла, який безперервно знижувався, починаючи з 1996 року.

Цьому сприяла низка причин. Одна з головних — істотне зниження цін, що продовжувалося в 2000 р. Це "зламало" тенденцію зниження обсягу ринку, яка спостерігалася в 1996—1999 pp. Відносна стійкість вторинного ринку була зумовлена і тим, що він обслуговує покупців, яким "не під силу" первинний ринок навіть за умов наявності тих чи інших схем кредитування. Адже нові квартири навіть на околицях досить дорогі через порівняно великі їх площі.

У ВАТ „Нерухомість столиці” простежується стабільна тенденція зростання доходів від реалізації, тому підприємству потрібно докладати зусиль для підтримання існуючого рівня прибутковості та пошуку додаткових резервів зростання прибутку.

Проблемою збутової діяльності підприємства є висока частка сумнівної дебіторської заборгованості. Тому особливе значення для фінансового оздоровлення має вироблення комплексу заходів для формування ефективної політики управління дебіторською, а також кредиторською заборгованостями («розтягнення» терміну оплати кредиторської заборгованості).

Для зростання збутового потенціалу ВАТ „Нерухомість столиці” необхідно забезпечити обґрунтовану зацікавленість всіх учасників структури збуту, з одного боку, і конкурентоспроможну ціну для кінцевого покупця - з іншого.

Цільовий ринок нерухомості на стадії стабілізації дуже чутливий до стимулюючого впливу з боку продавця, що обумовлює необхідність застосування стратегії позиціювання, яка базується на відмінних особливостях стимулювання збуту, а також на позитивних особливостях стиля продажу підприємства.

Впровадження наданих рекомендацій з удосконалення збутової діяльності досліджуваного підприємства дозволить оптимізувати роботу із планування й ефективної організації системи збуту продукції.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?