Дипломна робота «Політична, державницька та культурницька діяльність Гетьмана Івана Мазепи.», 2005 рік

З предмету Історія · додано 01.10.2009 12:30 · від Алеся · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ 3-4 2. Історіографія проблеми 4-17 3. Політична та державницька діяльність І.С.Мазепи 18-44 4. Внесок гетьмана в розвиток культури України 44-62 5. Висновки 63-77 6. Використані джерела та література 78-81

Висновок

Отже, характеризуючи діяльність гетьмана Івана Мазепи в контексті українського державотворення треба наголосити, що вона мала досягнення і прорахунки. До позитивів треба віднести: 1) найголовніше, спробу визволитися від московського ярма; 2) велика культурницько-просвітницька діяльність Мазепи; 3) українське державницьке питання набуло великого розголосу в Європі, дякуючи гетьману і його спадкоємцеві Пилипу Орлику; 4) мазепинський суперечливий дух - нуртував і збуджував прагнення українців до волі і незалежності. Щодо негативів, то це насамперед: 1) невдала соціально-економічна політика Мазепи і його опора лише на вузький прошарок українського суспільства - старшину і заможне духовенство, повне нехтування інтересів козацтва, міщанства і селянства; 2) ігнорування нових віянь у сучасному військовому європейському мистецтві; 3) погана підготовка і відсутність антимосковського повстання; 4) великі сподівання на союзників шведів і невіра у свої власні сили (військово-державницькі).

Мазепа піклувався про долю України, про її волю і незалежність.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?