Курсова робота «Іпотечне кредитування», 2008 рік

З предмету Фінанси · додано 01.10.2009 02:05 · від Нина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Історичний розвиток іпотечного кредитування 4 Розділ 2. Іпотечне кредитування: суть, система, особливості 6 2.1. Сутність іпотеки та іпотечного кредиту 6 2.2. Система іпотечного кредитування 9 2.3. Основні моделі фінансування іпотечних кредитів 10 2.4. Процедура іпотечного кредитування 12 2.5. Заставна – іпотечний борговий цінний папір 17 2.6. Реалізація предмета іпотеки 18 Розділ 3. Іпотечні цінні папери 19 Розділ 4. Іпотечна криза як причина виникнення світової фінансової кризи 23 4.1. Розвиток світової фінансової кризи 23 4.2. Прояви фінансової кризи в економіці України 28 Висновок 35 Список використаних джерел 37

Висновок

З огляду на виконання завдання щодо розгляду розвитку світової фінансової кризи, яка розпочалась у 2007 році з обвалу ринку іпотечних кредитів у США, вважаю за необхідне надати наступні висновки.

Обвал ринку нерухомості, стрімке зростання кількості неповернених кредитів, банкрутство кредитних фондів, списання світовими банками сотень мільярдів доларів збитків, обвал фондових ринків, ріст цін на енергоносії, прискорення темпів світової інфляції та зниження темпів росту світової економіки – всі ці події є взаємопов’язані і відбулися за період менше 1 року. Фактично, надзвичайно тісна взаємопов’язаність та переплетеність фінансових систем призвела до того, що криза на американському ринку переросла у кризу світової економіки.

Відповідно, криза такого масштабу не могла не зачепити економіку України, яка інтегрована у світову економіку. Незважаючи на заяви багатьох експертів, що світова фінансова криза не вплинула на економіку нашої державі, насправді криза призвела до відчутних наслідків.

По-перше, українські банки зіштовхнулися із кризою ліквідності через обмеження доступу до закордонних кредитів, які кілька останніх років були основним джерелом збільшення обсягів кредитування.

По-друге, криза в житловому будівництві, викликана значним скороченням іпотечного кредитування банками та побоюванням щодо повторення американської іпотечної кризи в Україні.

По-третє, ріст цін на енергоносії надзвичайно серйозно впливає на всю економіку України, оскільки автоматично призводить до зростання цін на більшість товарів та послуг, вироблених в Україні.

І по-четверте, через досить значний рівень інтегрованості економіки України в загальносвітову економіку, зростання рівня світової інфляції суттєво вплинули на ріст інфляції в Україні.

Проте, відповідно до виконаного в роботі дослідження, можна визначити, що в сучасних умовах розвиток іпотечного кредитування стає в Україні надзвичайно важливим і гострим завданням подальшого здійснення кредитно-банківської реформи. Іпотечний кредит є важливим самостійним інститутом ринкової економіки; одночасно він сприяє виникненню і розвиткові інших складових ринкової інфраструктури.

Україна знаходиться на початку складного шляху формування ринку іпотечного кредитування й побудови системи іпотечного кредитування. У рамках намічених тенденцій розроблено пропозиції щодо вдосконалення інституціонального забезпечення цієї системи. В найближчій перспективі необхідно зосередити увагу на наступних напрямах:

- стимулювання створення первинного і вторинного ринків заставних;

- впровадження доступної для ознайомлення державної реєстрації прав на нерухомість;

- прийняття нормативних актів, які б визначали специфіку і види діяльності іпотечних установ в Україні;

- розробка банками-учасниками іпотечного ринку загальних підходів до суб’єктів іпотечної інфраструктури та стандартів іпотечного кредитування;

- удосконалення роботи пенсійних фондів і страхових компаній щодо їх участі в системі іпотечного кредитування;

- широке висвітлення та інформаційна підтримка розвитку системи іпотечного кредитування.

Вирішення зазначених вище питань дасть можливість принципово змінити конфігурацію, якісні та кількісні характеристики національної системи іпотечного кредитування, зацікавити потенційних інвесторів, сформувати оптимальну модель функціонування ринку іпотечного кредитування в Україні.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення