Курсова робота «Сутність та аналіз рентабельності на підприємстві (на прикладі ТОВ «Полісвіт»)», 2008 рік

З предмету Фінанси підприємства · додано 30.09.2009 16:05 · від frostdim · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні аспекти рентабельності в роботі підприємства 5 1.1. Економічний зміст рентабельності 5 1.2. Показники рентабельності та їх вплив на діяльність підприємства 12 Розділ 2. Аналіз рентабельності та прибутку підприємства на прикладі ТОВ «Полісвіт» 21 2.1. Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства 21 2.2. Аналіз показників рентабельності підприємства 29 Розділ 3. Шляхи підвищення рентабельності у підприємницькій діяльності 41 3.1. Напрями підвищення рентабельності підприємства 41 3.2. Шляхи вдосконалення оподаткування як чинника підвищення рентабельності підприємств 47 Висновки 52 Список використаних джерел 55 Додатки 58

Висновок

Отже, рентабельність – це відносний показник, який встановлюється як відношення кінцевого фінансового результату діяльності (різниця між загальною сумою надходжень і сумою витрат) до певної бази. Так як бази різні, в теорії зустрічається безліч показників дохідності. Ці показники можна згрупувати наступним чином:

Показники, які відображають співвідношення прибутку і різних позицій бухгалтерського балансу. Вони показують можливості підприємств реалізовувати свої доходи залежно від розміру капіталу і витрачених ресурсів (дані показники визначають рентабельність активів, дохідність капіталу тощо).

Показники, які характеризують співвідношення між доходами, реалізованими підприємством, і можливістю покриття здійснених витрат (дані показники визначають рентабельність на основі витрат, які характеризують дохідність реалізації усієї продукції й окремих продуктів тощо).

Підприємство – центр відносно автономних рішень. Ці рішення мають різну природу та масштаби залежно від того, чи йдеться про досягнення довгострокової мети, її конкретизації в стратегії підприємства або про короткострокову адаптацію до умов зовнішнього середовища, ринкової кон’юнктури. Але в будь-якому випадку зроблений вибір і прийняті рішення матимуть певні фінансові наслідки.

Рентабельність підприємства характеризується покращенням фінансово - економічних результатів. Це покращення зумовлюється дією внутрішньо - виробничих і зовнішньо - економічних чинників. Для встановлення чинників покращення рентабельності нами проведено дослідження на підприємстві ТОВ «Полісвіт».

Виявлено, що в умовах ринкової економіки ці фактори взаємозалежні і зумовлюють рентабельність підприємства. Визначальним фактором рентабельності є прибутковість його господарської діяльності.

Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства є невід'ємною частиною фінансово-економічного аналізу. Основними показниками, що характеризують ефективність діяльності підприємства є прибуток і рентабельність.

Як показав аналіз фінансових результатів ТОВ «Полісвіт», дане підприємство успішно працює на ринку, воно є конкурентним, а також в 2006 році воно поліпшило свої фінансові результати.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?