Курсова робота «Регіональні особливості розміщення внутрішньої торгівлі Закарпатської області», 2008 рік

З предмету Економіка · додано 27.09.2009 19:14 · від Валентин · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Значення та основні функції торгівлі, її роль у розвитку і розміщенні продуктивних сил 2. Передумови розвитку торгівлі в Закарпатській області 3. Основні етапи формування й економічна оцінка сучасного рівня торгівлі Закарпатської області 4. Регіональні особливості і динаміка структури торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами 5. Територіальні відмінності в розміщенні торгівлі Закарпатської області 6. Проблеми та завдання розвитку і розміщення торгівлі Закарпатської області Висновки Список використаних джерел Додатки

Висновок

Отже, підводячи підсумки проведеної роботи, можна зробити висновок, що в кожному економічному районі особливості торговельної діяльності зумовлюють різноманітні фактори: загальна економічна ситуація в країні та всередині району, формування нових видів економічних взаємовідносин між суб'єктами господарювання, податкова політика, зміна потреб і поведінки покупців, розвиток нових форм торгівлі тощо. Але найбільшим фактором, який впливає на розвиток і розміщення торгівлі є чисельність та розміщення населення регіону.

Торгівля - це свого роду каталізатор змін, що відбуваються у виробництві та споживанні в умовах ринку.

Найважливішими функціями внутрішньої торгівлі є:

• реалізація виробленої споживчої вартості (товарів). Виконання цієї функції створює економічну передумову відтворення сукупного суспільного продукту, з'єднуючи виробництво зі споживанням;

• доведення предметів споживання до споживачів. Для забезпечення даної функції, торгівля організовує просторове пересування товарів від виробників до споживачів, здійснюючи при цьому ряд операцій з продовження процесу виробництва в сфері обігу (наприклад, транспортування, зберігання);

• підтримка балансу між пропозицією та попитом з одночасним активним впливом на виробництво в частині обсягу та асортименту продукції, що виготовляється;

• скорочення витрат торговельного підприємства (витрат покупців на придбання товару) шляхом удосконалення технології продаж, інформаційних послуг та ін.;

• розробка товару, ринкові дослідження, організація розподілу, визначення ціни, створення служб сервісу та ін., тобто функції, що обумовлені концепцією маркетингу.

Основна функція торгівлі - продаж (реалізація) товарів споживачам.

Продовження реформ в нашій економіці, її стабілізація об'єктивно приведе до розширення в майбутньому кількості і обсягів капіталів іноземних торговельних підприємств і примусить їх розробляти та застосовувати концепції довгострокового стратегічного планування, що несумісне із розповсюдженими зараз комерційною агресивністю (думка про те, що при певному тисненні споживач купить усякий товар), енергійною і нав'язливою рекламою, збутом обманним шляхом недоброякісних товарів (яскрава упаковка, відносно низька ціна та ін.).

Якщо в 2006 р. згідно даним Закарпатського обласного управління статистики функціонувало 6827 оптових підприємств, у 2005 р. - 8731 (кількість підприємств збільшилося на 1904, що складає 127,8 %), у тому числі до 2006 р. ріст кількості колективних підприємств склав 133%; приватних - 117,8 %.

Їхній загальний товарообіг у 2006 р. складав - 42519,4 млн. грн., а в 2005 р. - 69301,5 млн. грн. Ріст загального товарообігу склав у 2005 р. 162,9% (товарообіг збільшився на 26782,1 млн. грн.).

При удаваному росту роздрібного товарообігу в діючих цінах з 1995 р. по 2006 р. фактично товарообіг роздрібної торгівлі з кожним роком зменшується.

Отже, кількість підприємств торгівлі в Закарпатській області збільшувалося в 2002 і 2003 р., але зменшувалося в 2001 р. у порівнянні з 2002 р. на 3,4%, у 2004 р. у порівнянні з 2003 р. - на 8,1%, у 2004 р. у порівнянні з 2003 р. - на 9,5%, 2005 р. у порівнянні з 2001 р. - на 9,1%, у 2006 р. у порівнянні з 2005 р. - на 11,5%. У підсумку з 2002 по 2006 р. кількість підприємств роздрібної торгівлі в Закарпатській області зменшилося з 10555 до 7128, чи на 32,5%

У 2004 р. 91,0 % оптового товарообігу приходиться на товари вітчизняного виробництва; у 2005 р. питома вага товарів вітчизняного виробництва знизився на 2 % і склав 89 %, у тому числі продовольчі товари - 90 %, непродовольчі -62,6 %

З міст, виділених у другу групу, у 2006 р. найбільша кількість підприємств торгівлі на 10000 жителів у м. Краматорську - 16,65 підприємства на 10000 жителів, що вище на 1,9 підприємства від середньобласного показника. У цілому по другій групі міст за період з 2002 по 2006 р. зміни відбулися в гіршу сторону, кількість підприємств торгівлі на 10000 жителів знизилося на 29%.

Як показав аналіз, одним із джерел формування товарних продовольчих ресурсів є малий бізнес, який з властивою йому гнучкістю, маневреністю сприяє розвитку виробництва товарів, створенню нових робочих місць, ринковим перетворенням.

Серед економічних проблем, які блокують сьогодні необхідні структурні зрушення, слід виділити: інвестиційну кризу, недосконалість податкових відносин, платіжну кризу, незахищеність вітчизняного товаровиробника, складну бюджетну ситуацію, відсутність сталих ринків сировини та продукції.

Таким чином, виходячи з даних можна сказати про послідовне зростання роздрібного товарообороту як по Україні в цілому, так й по Північно-Східному економічному району та його складовим областям.

Чисельність підприємств роздрібної торгівлі коливалась на протязі 1985-2004 років незначними темпами по регіону, але по Україні в цілому вона зменшувалася кожен рік.

Можна назвати й інші чинники, що визначають економічну нерівність підприємств і наслідки цього. Ясно, проте, що зміна форми власності повинна бути результатом якісних зсувів в галузі, і в першу чергу - розширення обсягу їхньої діяльності щодо запитів покупців і ефективного використання трудових, матеріальних і фінансових ресурсів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?