Реферат «Власність», 2009 рік

З предмету Політична економіка · додано 24.09.2009 17:29 · від L..V · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Поняття власності. Закон України « Про власність » 2. Типи види і форми власності Висновок Список використаної літератури

Висновок

Отже, власність визначає характер функціонування всієї системи виробничих відносин. Власність визначає цілі й мотиви розвитку виробництва.

У кожній державі центральним правовим інститутом є інститут власності.Його регламентація визначає характер регулювання інших інститутівцивільного права. Серед численних нормативних актів в Україні щодопитань власності важливе місце займають Закон України "Про власність"від 7 лютого 1991 р. Та Цивільний кодекс України (розділ 11). Радикальні економічні й політичні перетворення в суверенній і незалежній Україні мають на меті побудувати нову модель господарської системи. Її фундамент складають різноманітні форми власності відповідних суб'єктів, їх рівноправність і змагальність. Над-звичайно важливим елементом нового господарського механізму є ринок, який повинен перетворитися в поєднанні з державним регулюванням в активний інструмент, що сприяв би ефективній діяльності учасників суспільного виробництва. Серед основоположних нормативних актів, які складатимуть основу нової господарської системи, вирішальне значення належить цивільно-правовим законам, що передбачають нову систему видів і форм власності. яка відображає плюралізм відносин власності.

Будь-які докорінні зміни в економічних відносинах повинні починатися з відповідних перетворень у відносинах власності. Тобто, можна констатувати, що власність - це ядро системи виробничих відносин, серцевина кожного суспільного способу виробництва, чим визначається її місце в системі виробничих відносин.

Приватизація в Україні дала неоднозначні результати. З одного боку, вона стимулювала приватну ініціативу і була одним з важливих чинників виходу країни з глибокої системної кризи 1990-х років. З іншого – приватизація не виправдала очікувань, у багатьох випадках її результатом не стала поява ефективного власника, а часом вона створила серйозний дисбаланс приватних і суспільних інтересів, зумовлений невиконанням інвесторами взятих на себе зобов'язань, концентрацією майна в руках олігархічних структур. Серйозною проблемою залишається недостатня легітимність створеного приватного капіталу, що формувався в умовах численних порушень чинного законодавства.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?