Курсова робота «Система і види покарань», 2008 рік

З предмету Право · додано 23.09.2009 13:30 · від Damask · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ. 2. Поняття покарання і його мета. 3. Система і види покарань. а) основні покарання; б) додаткові покарання; в) покарання, що можуть призначатися і як основні, і як додаткові. 4. Висновки. Список використаної літератури.

Висновок

На Шостому конгресі ООН ( Каракас, 1980 р.) була прийнята спеціальна резолюція про альтернативи тюремному ув’язненню. Сьомий конгрес (Мілан, 1985 рік) продовжив цю роботу і прийняв резолюцію про скорочення числа ув’язнених, альтернативах тюремному ув’язненню та поверненню правопорушників до життя у суспільстві. На Восьмому конгресі ) Гавана, 1990 р.) був організований представницький семінар по проведеному Міжрегіональним науково-дослідним інститутом ООН по питанню злочинності та правосуддя ( UNICRI, Італія), а також шістьма регіональними інститутами (Гельсінським, Азіатським та Далекосхідним, Латиноамериканським, Африканським, Арабським, Австралійським) фундаментальному дослідженню альтернатив тюремному ув’язненню та прийнята резолюція „Принципи і напрямки досліджень, що стосуються санкцій, які не передбачають тюремного ув’язнення”. Її суть: шляхом вивчення застосування та розширення більш гуманних санкцій, не пов’язаних з тюремним ув’язненням, поступово скорочувати число ув’язнених та повертати правопорушників до життя у суспільстві, не ізолюючи від нього. А це в свою чергу забезпечить в нині переповнених тюрмах більше дотримання стандартних мінімальних правил, які стосуються поводження з ув’язненими, прийнятих ще Першим конгресом ( Женева, 1955 р.), і стандартних мінімальних правил ООН по відношенню до мір, не пов’язаних з тюремним ув’язненням ( Токійські правила), прийняті Восьмим конгресом.

Суттєве зниження долі позбавлення волі у структурі кримінальних покарань та заміна цього традиційно розповсюдженого виду покарання більш м’якими видами покарання в умовах інтенсивного зростання злочинності в світі справедливо і однозначно розцінюється як гуманізація кримінальної відповідальності та покарання. Це моральна та частково політична оцінка процесів. З науково-кримінологічної точки зору висновок не зовсім позитивний: подібна гуманізація, на жаль не зупиняє росту злочинності, хоча певне зниження її приросту і реєструється. Однак це навряд чи є єдиним чи особливо значимим результатом гуманізації кримінального покарання.

Як зазначені вище рішення ООН, так і суспільні процеси в середині України вимагали розширення інших видів кримінального покарання, які б були альтернативою позбавленню волі. Результатом стало прийняття нового Кримінального кодексу України в 2001 році. Це узгоджувалося і з гуманістичними тенденціями, і з тим, що в європейських країнах скорочення долі застосування позбавлення волі стало однією з важливих стратегій.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?