Курсова робота «Cпособи захисту права інтелектуальної власності», 2008 рік

З предмету Право · додано 15.09.2009 21:45 · від Аня · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Поняття, форми, засоби та способи захисту права інтелектуальної власності 5 Розділ 2. Цивільно-правові та господарсько-правові способи захисту права інтелектуальної власності 10 Розділ 3. Адміністративно-правові способи захисту прав інтелектуальної власності 26 Розділ 4. Кримінально-правові способи захисту прав інтелектуальної власності 30 Висновки 41 Список використаної літератури 43

Висновок

Проблеми захисту інтелектуальної власності на сьогодні займають одне з найголовніших місць в економічній політиці розвинутих держав. Вони стали вже не просто юридичними або комерційними поняттями, а швидше політичною проблемою, пов'язаною з економічною безпекою держави, і вимагають стратегічних підходів до їх розв'язання.

На думку експертів, створенню в Україні ефективної системи захисту інтелектуальної власності перешкоджає насамперед недосконалість правової системи держави у цій сфері (недосконалість законодавчої бази, систем забезпечення виконання законів, організації спеціалізованої судової діяльності тощо).

Хоча у січні 2003 р. Верховна Рада України прийняла Цивільний кодекс України, який в цілому врегулював основоположні відносини у сфері інтелектуальної власності. Проте даний концептуальний нормативний документ до кінця не відповідає принципам системності та комплексності і допускає можливість деталізації положень щодо захисту інтелектуальної власності іншими законами і нормативно-правовими актами. Однак слід зазначити, що на сьогоднішній день сферу захисту інтелектуальної власності регулюють приблизно 40 законів України і близько 100 підзаконних актів, що суттєво знижує їх ефективність за рахунок наявності цілого ряду неоднозначностей, суперечностей і невирішених проблем. Вони стосуються:

механізмів регулювання ринку інтелектуальної власності, у тому числі питань продажу, передачі або тимчасового надання на комерційних основах прав на об'єкти інтелектуальної власності;

механізмів врегулювання відносин у сфері трансферу технологій і запобігання неконтрольованому відтоку нових технологій за кордон;

оцінки вартості нематеріальних активів і обліку об'єктів інтелектуальної власності;

питань колективного управління авторськими правами тощо.

Залишається відкритою і проблема створення спеціалізованих судів, про виняткову актуальність якої свідчить обсяг цивільних, господарських і кримінальних справ, що розглядаються в судах України з питані порушення прав інтелектуальної власності (щорічно до 800 справ). Характер ним є недоотримання податкових платежів унаслідок незаконного використовування інтелектуальної власності. Так, за даними Міністерства юстиції України, тільки в 2004 р. ця сума становила 165 млн. дол. США.

Перший позитивний крок у цьому напрямку - початок роботи спеціалізованих судових палат при Вищому та апеляційних господарських судах України (2003 р.), а також створення Науково-дослідного центру судових експертиз з питань інтелектуальної власності (2004 р.). Проте невирішених проблем ще багато. Зокрема, дуже гостро стоїть питання підвищення кваліфікації судів, пов'язане з нестачею фахівців, що володіють специфічними знаннями не тільки у сфері права, а й у сфері економіки, фінансів, науки й техніки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?