Реферат «Мікроби проти мікробів», 2007 рік

З предмету Медицина · додано 13.09.2009 14:34 · від Катя · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Історія дослідження даної проблеми Розділ 2. Вимоги до виготовлення антибіотиків Розділ 3. Різноманіття лікувальних мікроорганізмів і їх властивості Розділ 4.Шкідливий вплив лікувальний препаратів Висновки Література

Висновок

Різноманітність антибіотиків, що застосовуються в медичній практиці, за хімічною будовою, властивостями, різним характером впливу на організм людини і на мікроба—збудника захворювання — це ті питання, яких лікар не може обминути в практиці лікування цими препаратами різних захворювань людини. Лікареві необхідно вміти простежити за позитивним ефектом від застосування того чи іншого препарату, вчасно припинити чи продовжити лікування або змінити набір лікувальних засобів.

Учені нагромадили багато спостережень над речовинами, які виділяють певні види мікробів, що шкідливо впливають на інші. Виробниками антибіотичних речовин можуть бути різні групи мікроорганізмів — бактерії, гриби, водорості, найпростіші тваринні організми. Вони виділяють різні за хімічною будовою та властивостями речовини, які можуть затримувати зростання інших видів мікробів або згубно впливати на них. Крім того, вчені дослідили, що антибіотичні речовини дуже поширені в рослинах (фітонциди); вони містяться також у рідинах організму людини і тварин — у сльозах, слині, молоці, жовчі тощо.

Незважаючи на значну кількість відкритих антибіотичних речовин з різних видів мікроорганізмів та вищих рослин, тільки окремі з них широко застосовуються у медичній практиці як лікувальні засоби. Антибіотична речовина повинна діяти проти певного виду мікроорганізму — збудника того чи іншого захворювання. Потрібно, щоб речовина (антибіотик) була нетоксичною для організму людини в дозах, які вбивають хвороботворний мікроорганізм. Але до того ж ця речовина не повинна швидко руйнуватися кров'ю або іншими рідинами.

Серед поширених антибіотиків можна виділити пеніцилін, новоцилін стрептоміцин.

Поряд з антибіотиками, що вводяться в організм людини і проявляють загальну антибіотичну дію при запальних процесах, певне значення мають антибіотичні препарати зовнішнього застосування( граміцидин, мікроцид).

Практично немає такої речовини, яка була б зовсім не шкідлива для організму людини.

Кожний з нас добре знає, що ліки, які ми вживаємо, також певною мірою є шкідливими для організму. Шкідливість їх посилюється при більш довгочасному вживанні і цілком залежить від стану організму хворого. Лікар повинен знати можливі ускладнення, щоб залежно від стану хворого, від особливостей мікроба — збудника захворювання призначити правильне лікування. Успішне застосування антибіотиків вимагає вдумливого і всебічного вивчення стану хворого, врахування особливостей захворювання, можливих ускладнень, вибору методу лікування і дозування антибіотиків.

Лікареві необхідно вміти простежити за позитивним ефектом від застосування того чи іншого препарату, вчасно припинити чи продовжити лікування або змінити набір лікувальних засобів.

Зміцнення загального стану організму хворого, підвищення його стійкості до дії хвороботворних мікробів, до шкідливого впливу продуктів їх життєдіяльності є першочерговим важливим засобом у боротьбі з захворюванням і неодмінною умовою успішного застосовування антибіотиків.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?