Курсова робота «Державний бюджет та методи управління його дефіцитом», 2008 рік

З предмету Фінанси · додано 10.09.2009 11:14 · від Antonyp · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ 3 2. Державний бюджет, його суть та структура 4 2.1. Сутність та призначення бюджету 4 2.1.1. Визначення терміну «бюджет» 2.2. Бюджет, як економічна категорія 7 2.3. Взаємозв'язок бюджету і соціально-економічних процесів 10 2.3.1. вплив бюджету на соціально-економічні процеси 2.3.2. фактори впливу на бюджет 2.4. Основні джерела формування Державного бюджету 15 2.4.1. Джерела доходів 2.4.2. Класифікація державних доходів 3. Бюджетний дефіцит та методи управління дефіцитом 20 3.1. Характеристика бюджетного дефіциту 22 3.2. Джерела покриття і методи управління бюджетним дефіцитом 26 4. Аналіз державного бюджету України 30 5. Висновок 33 6. Література 35

Висновок

З аналізу цієї роботи можна зробити висновок, що дійсно державний бюджет країни та його дефіцит є важливими питаннями сучасності, що стосуються економічної сторони життя країни. Вони потребують детального обговорення та аналізу, і в результаті вирішення всіх проблем, пов’язаних з ними, усунення всіх недоліків.

Бюджет – основний інструмент економічного планування та макроекономічної стабілізації та зростання. Тому робот, яка проводиться у бюджетній сфері має приділятись значна увага.

Через бюджет держава фінансує економічний та соціально – культурний розвиток, керує цими процесами. Отже, бюджет відображає як економічну, так і соціально - культурну сторону життя суспільства.

Бюджет – провідна ланка фінансової системи. Через бюджет здійснюється перерозподіл більшої частини національного доходу держави.

Державний бюджет країни складається з доходів та видатків. Тому в ньому об’єднуються основні фінансові інститути – видатки, різні види доходів, державні позики.

Бюджет відіграє важливу роль для стимулювання довгострокового економічного зростання, забезпечення стратегічних умов розвитку економіки і підвищення її ефективності та конкурентоспроможності.

Бюджет повинен бути контрольованим і не мати ніяких негативних проявів для економіки країни. З цим пов’язана проблема збалансованості бюджету по видатках та доходах. Перевищення видатків над доходами призводить до бюджетного дефіциту.

Дефіцит бюджету – це та сума, на яку за даний рік видатки перевищують доходи. Причинами його виникнення є те, що основні фактори, які впливають на якість бюджету, мають негативний прояв. Це, насамперед, нестабільна економіка, невизначена економічна політика, недосконалі розрахунки проекту бюджету.

Явище бюджетного дефіциту має негативний прояв. Коли виникає бюджетний дефіцит, це означає, що держава живе не за своїми доходами, витрачає більше, ніж одержує, тобто вона не може забезпечити наповнення бюджету необхідними доходами при непомірному зростанні витрат. Нестача надходжень у державний бюджет призводить до погіршення добробуту людей. Тому проблема бюджетного дефіциту потребує вирішення.

Вирішення даної проблеми слід почати з розв’язання проблем формування бюджету. Дуже часто проект державного бюджету складається на нереальних основах економічного розвитку, що в подальшому і призводить до бюджетного дефіциту. Тому при підготовці бюджетного проекту основною базою його складання має стати єдина база визначення доходів і видатків. Державні видатки не повинні перевищувати доходи держави.

Щоб ліквідувати бюджетний дефіцит потрібно вжити заходи по забезпеченню стабілізації економіки й вирівнювання видатків з доходами.

Для подолання дефіциту державного бюджету доцільно або збільшити дохідну його частину, або зменшити видаткову. Звичайно є й інші шляхи подолання бюджетного дефіциту – це державні позики, грошово-кредитна емісія. Але вони мають негативні прояви для економіки держави: державні позики спричиняє державний борг, а грошово-кредитна емісія веде до інфляційних процесів.

Для збільшення дохідної частини бюджету необхідно вдосконалити насамперед податкову систему, бо податки - головний засіб надходження до державного бюджету.

Щоб зменшити видаткову частину державного бюджету, потрібно визначити, які витрати перш за все є доцільними і ефективними для розвитку держави.

Отже, проблема бюджетного дефіциту має бути вирішена. Дефіцит має бути подоланий, щоб забезпечити нормальний розвиток економіки країни.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?