Курсова робота «Господарські договори», 2006 рік

З предмету Економіка · додано 09.09.2009 00:03 · від Ксенія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Правове регулювання господарсько-договірних відносин в Україні 1.1. Поняття, зміст та форма господарського договору 5 1.2. Умови укладення, зміни і розірвання договору 9 Розділ ІІ. Загальна характеристика господарських 2.1. Правова основа та особливі ознаки господарського договору 14 2.2. Класифікація і система господарських договорів за законодавством України 18 Розділ ІІІ. Неконкурентний спосіб укладання господарського договору: питання правового регулювання 3.1. Укладання господарський договорів в порядку господарського судочинства 22 3.2. «Неукладений» договір: теорія і практика 29 Висновки 36 Список використаної літератури 38

Висновок

Договір — це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. При цьому найважливішою вимогою є співпадання волі сторін стосовно прав і обов'язків, що виникають у них, причому воля повинна бути не тільки взаємною, але і погодженою, тобто співпадати за обсягом та змістом.

Договір являє собою одне із самих унікальних правових засобів, у рамках якого інтерес кожної сторони, у принципі, може бути задоволений лише за допомогою задоволення інтересу іншої сторони. Це і породжує загальний інтерес сторін в укладанні договору і його належному виконанні. Тому саме договір, заснований на взаємній зацікавленості сторін, здатний забезпечити таку організованість, порядок і стабільність в економічному обороті, яких неможливо домогтися за допомогою самих жорстких адміністративно-правових засобів.

Термін «господарський договір» у право України введено Арбітражним процесуальним кодексом України, який регулює порядок розгляду і вирішення господарських спорів, тобто спорів між підприємствами, установами та організаціями, які виникають при укладенні та виконанні господарських договорів.

Різноманітність господарської діяльності обумовлює широке коло господарських договорів. Кожному господарському договору властиві і загальні риси цієї правової категорії, і ознаки, притаманні саме цьому виду господарських договорів. Тому для їхнього (договорів) розмежування застосовуються доктринальна і нормативна класифікації господарських договорів, основною яких є їхні юридичні (внутрішні) властивості.

Стадія рішення господарського суду є однією з головних особливостей порядку укладання господарського договору.

Цивільним законодавством не передбачена можливість вирішення переддоговірних спорів, тобто спорів, що виникають у випадку недосягнення сторонами угоди з істотних умов договору, судовими органами. З цього правила існує єдиний виняток, зафіксований у ч. 1 ст. 159 ЦК і стосується розбіжностей, що виникають при укладанні договору, який ґрунтується на обов'язковому для обох сторін державному замовленні. Як витікає із змісту вказаної норми, розбіжності, які виникають між громадянами при укладанні договору, не можуть бути предметом садового розгляду, отже, жодна із сторін не може бути примушена до укладання договору.

Момент укладення господарського договору пов'язаний із певними юридичними діями, які у сукупності утворюють фактичний склад, достатній для визнання договору укладеним, при умові відсутності розбіжностей між сторонами. Такий юридичний склад може мати місце вже на стадії проекту договору, але часто процес укладання господарського договору досить тривалий. При укладанні реальних договорів труднощів із визначенням моменту укладення договорів не виникає. Набагато складнішим є визначення моменту укладення консенсуальних господарських договорів.

Отже, в роботі виконано поставлені завдання. В першому розділі розкрито поняття, зміст та форму господарського договору. В другому розділі визначена правова основа, класифікація та особливі ознаки господарського договору. В третьому проаналізовано зміст укладання господарських договорів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?